Festiwal Karate-Do

dodano 11/02/2021

3 i 4 grudnia 2021 w Krakowie odbędzie się Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami – Festiwal Karate-Do.

Organizatorem Festiwalu jest Polska Unia Karate Tradycyjnego, Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków oraz Fundacja Promocji i Rozwoju Sportu Proland Sport.

Termin: 3-4 grudnia 2021
Miejsce: Hala Sportowa 100-lecia K.S. Cracovia, Kraków, Aleja Focha 40
Koszt: bezpłatny udział

Festiwal będzie wyjątkowym spotkaniem ludzi niepełnosprawnych. Jego celem jest wsparcie w przekraczaniu barier i pokonywaniu własnych słabości. Chcemy przełamywać stereotypy i budować więzi społeczne oraz promować karate dla osób niepełnosprawnych.

Zależy nam na tym, aby sport był okazją do bycia razem, współpracy i aktywizacji osób niepełnosprawnych. Chcemy, by uczestnicy festiwalu dobrze się bawili i jednocześnie odkrywali swoją wewnętrzną siłę – wyjaśnia Paweł Janusz, prezes Polskiej Unii Karate Tradycyjnego, który od wielu lat prowadzi treningi dla osób niepełnosprawnych i angaże je do udziału w rozmaitych wyjazdach i wydarzeniach.

Piątek 3 grudnia będzie dniem pokazów karate oraz rozmaitych animacji sportowych. Uczestnicy będą też mogli wziąć udział w treningu z mistrzem świata Pawłem Januszem. Na piątek zaprosimy głównie szkoły, fundacje oraz domy samopomocy opiekujące się osobami niepełnosprawnymi.

Główne wydarzenie: rywalizacja sportowa i występy osób niepełnosprawnych zaplanowane są na sobotę 4 grudnia podczas Turnieju Mikołajkowego w Karate Tradycyjnym, który równolegle będzie rozgrywany w hali. Uczestnicy Festiwalu na centralnej macie wezmą udział w rywalizacji kata i zaprezentują przygotowane przez siebie pokazy. Regulamin turnieju dostępny jest tutaj

Udział w wydarzeniu będzie dostosowany do indywidualnych potrzeb i możliwości uczestniczących. Osoby chcące wziąć udział w typowej rywalizacji, będą mogły wystartować w konkurencji kata (do wyboru dowolne kata), a nawet w kata drużynowym. Będzie też opcja zaprezentowania indywidualnego pokazu (np. pokaz kata, pokaz uderzeń w packi itd.). Strój dowolny (można wystąpić np. w dresie bądź karatedze). W pokazach grupowych mogą uczestniczyć też zdrowe osoby (warunkiem jest udział min. jednej osoby z niepełnosprawnością). Pokaz powinien trwać maksymalnie 2 minuty. W pozostałych kwestiach nie ma ograniczeń – liczymy na kreatywność. Mile widziana muzyka i różne efekty.

Na każdego uczestnika Festiwalu czeka medal, dyplom oraz upominek od świętego Mikołaja.

Festiwal da szansę współzawodnictwa na takich samych zasadach jak w przypadku osób pełnosprawnym. Wysiłek, poświęcenie i duch rywalizacji przynoszą mnóstwo frajdy i pomagają w przełamywaniu słabości. Osoby niepełnosprawne potrzebują mobilizacji i wiary w to, że pomimo ograniczeń zdrowotnych, mogą realizować swoje pasje, rywalizować z innymi i spełniać marzenia.

Zgłoszenia: w biurze AKT Niepołomice, tel. 12 346 42 00, 533 508 499, biuro@karate4u.pl.
W zgłoszeniu prosimy zaznaczyć: ilość uczestników, rodzaj występu, czas trwania, np.:

grupa 3 karateków, pokaz kata, czas trwania: 1,5 minuty,
bądź: 1 osoba, start w kata indywidualnym.

Osoby chcące skorzystać z noclegu w Hotelu 17 Rooms, który mieści się w budynku Hali 100-lecia KS Cracovia wraz z Centrum Sportu Niepełnosprawnych w Krakowie, proszone są o zapoznanie się z ofertą dostępną tutaj.

Przeczytaj również…

Wyniki Wratislavia Cup 2024

Wyniki Wratislavia Cup 2024

17. Międzynarodowy Turniej Wratislavia Cup 2024 zainaugurował tegoroczny sezon startowy Polskiej Unii Karate...

Delegacja WTKF i PUKT w Japonii

Delegacja WTKF i PUKT w Japonii

Delegacja World Traditional Karate-Do Federation i Polskiej Unii Karate Tradycyjnego, w skład której weszli...