Gasshuku 2022 przeszło do historii

dodano 08/15/2022

Za nami Gasshuku 2022 – najważniejsze tegoroczne zgrupowanie Polskiej Unii Karate Tradycyjnego. Wydarzenie zgromadziło 200 uczestników z 28 klubów w Polsce, a także karateków z dalekiej Argentyny i Brazylii oraz z Litwy, Czech i Ukrainy.

W Europejskim Centrum Budo – Dojo Stara Wieś spędziliśmy cztery intensywne dni – od 12 do 15 sierpnia 2022 – trenując pod okiem znakomitych instruktorów z Polski i zagranicy.

Inspirującą wiedzą podzielili się z nami:

– sensei Włodzimierz Kwieciński 9 Dan, Prezydent World Traditional Karate-do Federation
– sensei Justo Gomez 7 Dan (Argentyna)
– sensei Paulo Afonso 6 Dan (Brazylia)
– sensei Rytis Bublevičius 6 Dan (Litwa)
– sensei Paweł Janusz 5 Dan (Polska)

W Dojo Stara Wieś jak zwykle spotkali się ludzie z pasją do karate i determinacją do ciągłego doskonalenia się. Instruktorzy dokładali wszelkich starań, aby zainspirować karateków do wykorzystywania zdobytej wiedzy nie tylko na macie, ale i w mądrym przeżywaniu codzienności.

14 sierpnia odbyły się egzaminy na stopnie mistrzowskie Dan, do których przystąpiło 27 osób. Egzaminatorem był sensei Włodzimierz Kwieciński. Szczegóły na https://pukt.pl/wyniki-egzaminow-na-stopnie-mistrzowskie-dan-4/.

Wydarzeniem towarzyszącym Gasshuku był drugi Goodwill Tournament Polskiej Unii Karate Tradycyjnego, który rozegrano 14 sierpnia. Do zmagań stanęli zawodnicy kadry PUKT, którzy zaprezentowali wiele widowiskowych pojedynków. Wszystkie pojedynki śledzili instruktorzy Gasshuku i po skończonych walkach podzielili się z zawodnikami cennymi uwagami.

Szczegółowe wyniki:
Kobiety

 1. Joanna Łyżwińska
 2. Paulina Tutka
 3. Patrycja Niewiadomska
 4. Andżelika Serwatka

  Mężczyźni
 5. Wiktor Staszak
 6. Paweł Tomasik
 7. Kamil Bury
 8. Jan Szelągowski
  Gratulujemy wszystkim startującym!Przeczytaj również…

Drużynowy Puchar Polski za nami

Drużynowy Puchar Polski za nami

27 maja 2023 w Kraśniku odbył się Drużynowy Puchar Polski w Karate Tradycyjnym, Mistrzostwa Polski Weteranów oraz...