Włodzimierz Kwieciński 9 DAN

 

Prezydent Światowej Federacji Karate Tradycyjnego.

Prekursor karate tradycyjnego w Polsce.

Poświęcił życie krzewieniu idei japońskiej filozofii Budo i wartości jakie niesie ze sobą trenowanie karate. Czyni to nieustannie od ponad 40 lat. Posiada stopień mistrzowski 9 Dan. Kontynuuje drogę wyznaczoną przez wielkiego mistrza senseia Hidetakę Nishiyamę, u którego studiował karate przez 20 lat.

Przecierał szlaki i wyznaczył ścieżkę, którą dziś podążają kolejne pokolenia. Niezwykle ceni bogactwo filozofii Budo – pokorę, szacunek do ludzi, samodoskonalenie, stabilne emocje, powagę intencji, stawianie sobie wyzwań, samodyscyplinę i ciężką pracę – wartości niezbędne, by odnaleźć potrzebną w życiu równowagę. Jak sam twierdzi, podążając drogą Budo, podążamy silni wewnętrznie, a naszą siłą jesteśmy my sami.

Jest wizjonerem. Dojo Stara Wieś wyrosło z jego marzeń i jest dziś rzeczywistym dowodem potęgi ludzkich idei. Wspólnie z innymi wspaniałymi ludźmi stworzył miejsce, które jest największym na świecie centrum japońskich sztuk walki. Miejscem gościnnym i otwartym. Miejscem niezwykłym. Przystanią dla poszukujących życiowej harmonii, krzewiącym wyjątkowe ogólnoludzkie wartości.
Przez 29 lat był prezesem Polskiego Związku Karate Tradycyjnego (1989-2018). Do 2018 roku był trenerem selekcjonerem reprezentacji Polski i współtwórcą jej sukcesów.

Uhonorowany przez Prezydenta RP Złotym i Srebrnym Krzyżem zasługi. Odznaczony Orderem Wschodzącego Słońca, Złote Promienie z Rozetą, najstarszym japońskim wyróżnieniem ustanowionym przez cesarza Mutsuhito.

Gotowy na zmiany?

Zarejestruj swój klub