2. Festiwal Karate-Do oraz Międzynarodowy Turniej Mikołajkowy

dodano 11/06/2022

10 grudnia 2022 w Lublinie odbędzie się 2. Festiwal Karate-Do dla Osób z Niepełnosprawnościami oraz Międzynarodowy Turniej Mikołajkowy w Karate Tradycyjnym.

Organizatorem Festiwalu jest Polska Unia Karate Tradycyjnego, Akademia Karate Daniela Iwanka oraz Klub Karate Tradycyjnego Chidori.

Termin: 10 grudnia 2022
Miejsce: Hala Sportowo-Widowiskowa Uniwersytetu Medycznego, ul. Chodźki 15, 20-093 Lublin
Patronat nad wydarzeniem objął sensei WŁODZIMIERZ KWIECIŃSKI 9 DAN – odznaczony Orderem Wschodzącego Słońca, Złote Promienie z Rozetą, najstarszym japońskim wyróżnieniem ustanowionym przez cesarza Mutsuhito oraz uhonorowany przez Prezydenta RP Złotym i Srebrnym Krzyżem zasługi.

Program:
godz. 11.00 Trening otwarcia dla wszystkich z senseiem Włodzimierzem Kwiecińskim 9 Dan
godz. 11.30 Festiwal dla osób z niepełnosprawnościami oraz Turniej Pierwszego Kroku
godz. 12.30 Konferencja prasowa (sala konferencyjna)
godz. 12.30 Turniej Główny – przeprowadzenie zawodów w konkurencjach indywidualnych

Festiwal Karate-Do będzie wyjątkowym spotkaniem ludzi z niepełnosprawnościami. Jego celem jest wsparcie w przekraczaniu barier i pokonywaniu własnych słabości. Chcemy przełamywać stereotypy i budować więzi społeczne oraz promować karate dla osób z niepełnosprawnościami.

Zależy nam na tym, aby sport był okazją do bycia razem, współpracy i aktywizacji osób z niepełnosprawnościami. Chcemy, by uczestnicy Festiwalu dobrze się bawili i jednocześnie odkrywali swoją wewnętrzną siłę – wyjaśnia Paweł Janusz, prezes Polskiej Unii Karate Tradycyjnego, który od wielu lat prowadzi treningi dla osób z niepełnosprawnościami i angażuje je do udziału w rozmaitych wyjazdach i wydarzeniach.

O godz. 11.00 wszyscy uczestnicy wezmą udział w treningu z senseiem Włodzimierzem Kwiecińskim 9 Dan, prezydentem Światowej Federacji Karate Tradycyjnego oraz prekursorem karate tradycyjnego w Polsce, który jako jeden z nielicznych Polaków został odznaczony Orderem Wschodzącego Słońca, Złote Promienie z Rozetą, najstarszym japońskim wyróżnieniem ustanowionym przez cesarza Mutsuhito. Sensei od 50 lat uczy zasad karate tradycyjnego. Przecierał szlaki i wyznaczył ścieżkę, którą dziś podążają kolejne pokolenia. Kontynuuje drogę wielkiego mistrza senseia Hidetakę Nishiyamę, u którego studiował karate przez 20 lat.

O godz. 11.30 rozpocznie się Festiwal Karate-Do. Udział w wydarzeniu będzie dostosowany do indywidualnych potrzeb i możliwości uczestniczących. Osoby chcące wziąć udział w typowej rywalizacji, będą mogły wystartować w konkurencji kata (do wyboru dowolne kata), a nawet w kata drużynowym. Będzie też opcja zaprezentowania indywidualnego pokazu (np. pokaz kata, pokaz uderzeń w packi itd.). Strój dowolny (można wystąpić np. w dresie bądź karatedze). W pokazach grupowych mogą uczestniczyć też zdrowe osoby (warunkiem jest udział min. jednej osoby z niepełnosprawnością). Pokaz powinien trwać maksymalnie 2 minuty. W pozostałych kwestiach nie ma ograniczeń – liczymy na kreatywność. Mile widziana muzyka i różne efekty.

Festiwal da szansę współzawodnictwa na takich samych zasadach jak w przypadku osób pełnosprawnym. Wysiłek, poświęcenie i duch rywalizacji przynoszą mnóstwo frajdy i pomagają w przełamywaniu słabości. Osoby niepełnosprawne potrzebują mobilizacji i wiary w to, że pomimo ograniczeń zdrowotnych, mogą realizować swoje pasje, rywalizować z innymi i spełniać marzenia.

O godz. 12.30 w głównej hali rozpoczną się rozgrywki w Międzynarodowym Turnieju Mikołajkowym w Karate Tradycyjnym. Regulamin turnieju dostępny jest tutaj.

Konferencja prasowa
Równolegle, o godz. 12.30 w sali konferencyjnej przeprowadzimy konferencję prasową.

Upominki
Na każdego uczestnika naszego wydarzenia czeka medal, dyplom oraz upominek od świętego Mikołaja.

Zgłoszenia na Festiwal Karate-Do: na maila biuro@pukt.pl. W zgłoszeniu prosimy zaznaczyć: ilość uczestników, rodzaj występu, czas trwania, np.: – grupa 3 karateków, pokaz kata, czas trwania: 1,5 minuty, bądź: 1 osoba, start w kata indywidualnym.

Zgłoszenia na Turniej Mikołajkowy odbywają się za pośrednictwem systemu PUKT.

Regulamin
Regulamin wydarzenia dostępny jest pod linkiem https://pukt.pl/wp-content/uploads/2022/11/Regulamin-Festiwal-Karate-Do-2022_02.pdf

Przeczytaj również…

ITKF Master Course we Francji

ITKF Master Course we Francji

11-osobowa ekipa sędziów Polskiej Unii Karate Tradycyjnego wzięła udział ITKF Master Course, który odbył się od 9 do...

Gasshuku 2024

Gasshuku 2024

Zapraszamy do udziału w letnim Gasshuku – międzynarodowym zgrupowaniu karate tradycyjnego – organizowanym przez Polską...