2. Festiwal Karate-Do

dodano 12/14/2022

10 grudnia 2022 w Lublinie odbył się 2. Festiwal Karate-Do dla osób z niepełnosprawnościami połączony z Międzynarodowym Turniejem Mikołajkowym Karate Tradycyjnego.

W imprezie uczestniczyło 420 karateków z kilkunastu klubów PUKT, a także mocna ekipa zawodników z Wielkiej Brytanii oraz Litwy. Wydarzenie rozpoczęło się treningiem poprowadzonym przez senseia Włodzimierza Kwiecińskiego 9 Dan.

2. Festiwal Karate-Do w Lublinie był wyjątkowym spotkaniem ludzi z niepełnosprawnościami. Wzięli w nim udział karatecy trenujący w klubach karate w Rzeszowie, Niepołomicach, Toruniu, Lublinie, Zamościu, a także w Wielkiej Brytanii. Pokazy wzbudziły wiele emocji, zarówno wśród samych występujących, jak i wśród publiczności. Sensei Paweł Janusz – pomysłodawca Festiwalu – zapewnia, że będzie on kontynuowany, by wspierać karateków w przekraczaniu barier, budowaniu wiary w siebie i pokonywaniu słabości. Wzruszenia nie krył też sensei Włodzimierz Kwieciński, który przyznał, że takie wydarzenia, są świetną lekcją integracji przede wszystkim dla setek najmłodszych karateków, którzy mieli okazję uczestniczyć w imprezie.

Zawodnicy, którzy brali udział w Turnieju Mikołajkowym startowali w pojedynkach kata na 5 matach. Po każdej skończonej konkurencji młodych karateków obdarowywał święty Mikołaj. Dla każdego miał medal, dyplom i paczkę z upominkami.

W czasie 2. Festiwalu Karate-Do w Lublinie odbyła się też konferencja prasowa, podczas której sensei Włodzimierz Kwieciński, prekursor karate tradycyjnego w Polsce, obchodzący jubileusz 50-lecia tej sztuki walki w naszym kraju, opowiedział o budo i karate tradycyjnym zgromadzonym uczestnikom.

Dziękujemy wszystkim za udział w 2.Festiwalu Karate-Do, to była wyjątkowa impreza.

Podziękowania kierujemy też do organizatorów Festiwalu – Akademii Karate Daniela Iwanka i Klubu Karate Tradycyjnego Chidori oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego wydarzenia.

Przeczytaj również…

Wyniki Wratislavia Cup 2024

Wyniki Wratislavia Cup 2024

17. Międzynarodowy Turniej Wratislavia Cup 2024 zainaugurował tegoroczny sezon startowy Polskiej Unii Karate...

Delegacja WTKF i PUKT w Japonii

Delegacja WTKF i PUKT w Japonii

Delegacja World Traditional Karate-Do Federation i Polskiej Unii Karate Tradycyjnego, w skład której weszli...