Aktywny weekend w Lublinie

dodano 03/02/2021

Za nami dwie duże imprezy, które miały miejsce w Lublinie w miniony weekend. 27 lutego rozegrano pierwszy turniej w ramach Traditional Karate Games, dzień później 28 lutego odbyło się zgrupowanie z senseiem Włodzimierzem Kwiecieńskim.

Zawody, których organizatorem był Klub Karate Tradycyjnego Płock, Mazowiecki Klub Karate Tradycyjnego NIKOBUSHI oraz Akademia Karate Daniela Iwanka, zgromadziły blisko 400 zawodników z kilkunastu klubów w Polsce. Turniej, mimo utrudnień wywołanych obostrzeniami, został bardzo sprawnie przeprowadzony, za co należą się duże brawa organizatorom. Podczas Traditional Karate Games gościł sensei Włodzimierz Kwieciński 9 Dan, który został uroczyście odznaczony przez prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka medalem „Zasłużony dla miasta Lublin”.

Na zgrupowanie, które odbyło się następnego dnia zjechało 220 karateków z 17 klubów w Polsce.

Wydarzenie było okazją do uroczystego przekazania senseiowi Włodzimierzowi Kwiecińskiemu pamiątkowego certyfikatu z promocją na 9 Dan.

Sensei zawsze stawiał sobie i innym wysoko poprzeczkę. Swoim działaniem pokazał nam jak osiągać cele, dlatego jesteśmy gotowi do kontynuowania tradycji – przyznał Paweł Janusz, prezes Polskiej Unii Karate Tradycyjnego wręczając certyfikat.

Dziękuję za to wyróżnienie. To jest tak naprawdę dla was. Pamiętajcie, warto stawiać przed sobą kolejne cele, dążyć do osiągnięcia kolejnych stopni, bo to sprzyja naszemu rozwojowi – powiedział sensei Kwieciński odbierając certyfikat.

Pierwszy trening adresowany był do wszystkich karateków, pojawiły się więc na nim nawet maluchy z żółtymi pasami. Drugi trening – dla starszych stopni – sensei Włodzimierz Kwieciński przeznaczył na naukę i doskonalenie kata Gankaku. I chociaż niektórzy przejechali pół Polski, żeby dotrzeć na zgrupowanie, byli zbudowani dobrą atmosferą i energią jaka panowała na sali, a przede wszystkim wiedzą, którą mogli czerpać od najlepszych.

Dziękujemy Akademii Karate Daniela Iwanka za świetną organizację wydarzenia i już dziś zapraszamy na kolejne zgrupowanie z senseiem Włodzimierzem Kwiecińskim, które odbędzie się 18 kwietnia w Płocku.

Przeczytaj również…

Gasshuku 2024

Gasshuku 2024

Zapraszamy do udziału w letnim Gasshuku – międzynarodowym zgrupowaniu karate tradycyjnego – organizowanym przez Polską...