Delegacja WTKF i PUKT w Japonii

dodano 03/10/2024

Delegacja World Traditional Karate-Do Federation i Polskiej Unii Karate Tradycyjnego, w skład której weszli Włodzimierz Kwieciński i Paweł Janusz, niedawno wróciła Japonii, gdzie wzięła udzial w dwudniowych uroczystości pogrzebowych Chiyomaro Shimoda Sensei w świątyni Jodoji w Iwamizawa. Wyjazd trwał od 19 do 27 lutego 2024 roku, obejmując podróż do Sapporo, a następnie do Tokio.

Głównym celem delegacji było uczczenie pamięci Senseia Shimody i podziękowanie za jego wkład w rozwój karate na świecie. Uczestnicy spędzili czas refleksji, oddając hołd zmarłemu i składając mu podziękowania.

Po uroczystościach pogrzebowych sensei Włodzimierz Kwieciński i sensei Paweł Janusz udali się do Tokio, gdzie spotkali się z Masaru Kamino Sensei i Guji Ichiro Uechi, który specjalnie przyleciał z Okinawy. To wyjątkowe spotkanie okazało się niezwykle inspirujące i otworzyło przed delegacją nowe perspektywy, które mamy nadzieję zaowocują inspirującymi projektami.

Podczas pobytu w Japonii Sensei Paweł Janusz miał okazję do refleksji nad znaczeniem budowania prawdziwych relacji w świecie karate. Budowanie relacji opartych na szacunku i zaufaniu jest fundamentem rozwoju w karate, a po tym wyjeździe to zdanie nabrało dla senseia Pawła jeszcze większego znaczenia.

Szacunek do swojego nauczyciela jest czymś fundamentalnym w karate. Przygoda senseia Kwiecińskiego i Shimody rozpoczęła się wiele lat temu. Choć przez długi czas się nie widzieli, ich relacja przetrwała, stanowiąc przykład dla nas wszystkich – podkreśla Paweł Janusz. Byłem dumny z senseia Kwiecińskiego, który jako mój nauczyciel dał tak dobry przykład. Rodzina zmarłego senseia Shimody była mu bardzo wdzięczna za przyjazd i okazany zmarłemu szacunek – dodaje sensei Paweł.

Samo duchowe przeżycie związane z udziałem w uroczystościach pogrzebowych również było cennym doświadczeniem. Udział w ceremonii był dla Polaków głębokim przeżyciem duchowym, które na zawsze pozostanie w ich pamięci.

Przeczytaj również…

Wyniki Wratislavia Cup 2024

Wyniki Wratislavia Cup 2024

17. Międzynarodowy Turniej Wratislavia Cup 2024 zainaugurował tegoroczny sezon startowy Polskiej Unii Karate...