3. Festiwal Karate-Do

dodano 12/04/2023

2 grudnia 2023 w Krakowie odbył się 3. Festiwal Karate-Do dla osób z niepełnosprawnościami połączony z Ogólnopolskim Turniejem Mikołajkowym w Karate Tradycyjnym.

W imprezie uczestniczyło ponad 500 karateków z kilku klubów PUKT. 3. Festiwal Karate-Do był wyjątkowym spotkaniem ludzi z niepełnosprawnościami. Wzięli w nim udział karatecy trenujący w klubach karate w Rzeszowie, Wrocławiu oraz w Niepołomicach. Pokazy wzbudziły wiele emocji, zarówno wśród samych występujących, jak i wśród publiczności. Paweł Janusz, szef Polskiej Unii Karate Tradycyjnego i inicjator Festiwalu, zapewnił, że wydarzenie będzie kontynuowane, by wspierać karateków w przekraczaniu barier, rozwijaniu wiary w siebie i pokonywaniu słabości.

Podczas Festiwalu gościli ważni przedstawiciele różnych instytucji, m.in. Andrzej Kulig – Wiceprezydent Krakowa, Agnieszka Pleti – Prezes Zarządu Fundacji Centrum Inicjatyw Sportowych, Elżbieta Kois-Żurek – Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia, Szymon Sowiński – sportowiec roku osób z niepełnosprawnością, Arkadiusz Nowak – Prezes Fundacji Promocji i Rozwoju Sportu Proland Sport.

Po zakończeniu pokazów wykonywanych przez karateków z niepełnosprawnościami na matę wkroczyli najmłodsi. Wcześniej sami baczni przyglądali się występom. Po maluchach rywalizację rozpoczęli starsi karatecy. Zawodnicy, turnieju głównego startowali w pojedynkach kata na 5 matach. Po każdej skończonej konkurencji młodych karateków obdarowywał święty Mikołaj. Dla każdego miał medal, dyplom i paczkę z upominkami.

Dziękujemy wszystkim za udział w 3.Festiwalu Karate-Do, to była wyjątkowa impreza.

Wydarzenie zostało wsparte przez Miasto Kraków, Gminę Niepołomice oraz Fundację Promocji i Rozwoju Sportu PROLAND.Przeczytaj również…

Wyniki Mistrzostw Polski 2024

Wyniki Mistrzostw Polski 2024

Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym – Łódź 2024 przeszły do historii! Sport Arena Łódź zgromadziła 714 zawodników...

Wyjazd na Okinawę

Wyjazd na Okinawę

Zapraszamy na wyjazd do Japonii na wyspę Okinawa, na której odbędzie się II Światowy Turniej Karate Tradycyjnego -...