3. Festiwal Karate-Do

dodano 12/04/2023

2 grudnia 2023 w Krakowie odbył się 3. Festiwal Karate-Do dla osób z niepełnosprawnościami połączony z Ogólnopolskim Turniejem Mikołajkowym w Karate Tradycyjnym.

W imprezie uczestniczyło ponad 500 karateków z kilku klubów PUKT. 3. Festiwal Karate-Do był wyjątkowym spotkaniem ludzi z niepełnosprawnościami. Wzięli w nim udział karatecy trenujący w klubach karate w Rzeszowie, Wrocławiu oraz w Niepołomicach. Pokazy wzbudziły wiele emocji, zarówno wśród samych występujących, jak i wśród publiczności. Paweł Janusz, szef Polskiej Unii Karate Tradycyjnego i inicjator Festiwalu, zapewnił, że wydarzenie będzie kontynuowane, by wspierać karateków w przekraczaniu barier, rozwijaniu wiary w siebie i pokonywaniu słabości.

Podczas Festiwalu gościli ważni przedstawiciele różnych instytucji, m.in. Andrzej Kulig – Wiceprezydent Krakowa, Agnieszka Pleti – Prezes Zarządu Fundacji Centrum Inicjatyw Sportowych, Elżbieta Kois-Żurek – Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia, Szymon Sowiński – sportowiec roku osób z niepełnosprawnością, Arkadiusz Nowak – Prezes Fundacji Promocji i Rozwoju Sportu Proland Sport.

Po zakończeniu pokazów wykonywanych przez karateków z niepełnosprawnościami na matę wkroczyli najmłodsi. Wcześniej sami baczni przyglądali się występom. Po maluchach rywalizację rozpoczęli starsi karatecy. Zawodnicy, turnieju głównego startowali w pojedynkach kata na 5 matach. Po każdej skończonej konkurencji młodych karateków obdarowywał święty Mikołaj. Dla każdego miał medal, dyplom i paczkę z upominkami.

Dziękujemy wszystkim za udział w 3.Festiwalu Karate-Do, to była wyjątkowa impreza.

Wydarzenie zostało wsparte przez Miasto Kraków, Gminę Niepołomice oraz Fundację Promocji i Rozwoju Sportu PROLAND.Przeczytaj również…

Kurs Mistrzowski w Lublinie

Kurs Mistrzowski w Lublinie

9 i 10 lutego 2024 w Lublinie odbył się Kurs Mistrzowski poprowadzony przez senseia Włodzimierza Kwiecińskiego 9 Dan,...