Gasshuku 2021 za nami

dodano 08/17/2021

Gasshuku 2021 przeszło do historii. Najważniejsze tegoroczne zgrupowanie Polskiej Unii Karate Tradycyjnego zgromadziło blisko 150 uczestników z 25 klubów w Polsce oraz karateków z Litwy i Czech.

Karatecy przez 5 intensywnych dni (11-15 sierpnia 2021) korzystali w Europejskim Centrum Budo – Dojo Stara Wieś z wiedzy i doświadczenia świetnych instruktorów i wykładowców (łącznie na zgrupowaniu gościliśmy 12 prowadzących). Gasshuku obfitowało bowiem nie tylko w treningi mistrzowskie, ale też inspirujące szkolenia i wykłady. Różni prowadzący, wspólny cel – ciągłe doskonalenie się.

Treningi poprowadzili: Włodzimierz Kwieciński 9 Dan, Paweł Krzywański 6 Dan, Rytis Bublevičius 6 Dan (Litwa), Paweł Janusz 5 Dan, Anna Kulczyńska 5 Dan, Marta Niewczas 5 Dan, Daniel Iwanek 4 Dan, Wojciech Kamiński 4 Dan, Anna Ranoszek 3 Dan, Paweł Karpow 3 Dan.

W Dojo Stara Wieś spotkali się ludzie z pasją, determinacją i potrzebą edukacji. Najlepsi instruktorzy i wykładowcy w Polsce każdego dnia dodawali wszystkim uczestnikom skrzydeł, by stawali się lepsi w karate i w życiu. Piękne walki podczas turnieju Goodwill Karate Tournament na długo zostaną w moim sercu… były emocje, wola walki i piękne techniki. Do zobaczenia za rok – skomentowała Marta Niewczas, jedna z prowadzących Gasshuku, członkini zarządu PUKT.

Czas między treningami wypełniały wykłady motywacyjne, na temat tego jak być dobrym liderem. Poprowadzili je Peter Grudniak, prezes zarządu Ergo Pro w Polsce i Honorowy Czarny Pas oraz Tomasz Telej, trener sprzedaży. Z kolei Paweł Karpow przeszkolił uczestników z metod prowadzenia zajęć dla dzieci w wieku 5-8 lat, w szczególności treningu karate z elementami integracji sensorycznej.

W sobotę odbyły się egzaminy na stopnie mistrzowskie Dan, do których przystąpiło 25 osób. Egzaminatorem był sensei Włodzimierz Kwieciński.

Wydarzeniem towarzyszącym Gasshuku był pierwszy historyczny Goodwill Tournament Polskiej Unii Karate Tradycyjnego, który rozegrano 14 sierpnia. Zawodnicy zaprezentowali wiele widowiskowych akcji i pojedynków zakończonych przed czasem!

Gratulujemy wszystkim startującym!

Szczegółowe wyniki:
juniorzy młodsi/juniorzy
kobiety

1 miejsce – Julia Pogorzelska (AKT Niepołomice) –
2 miejsce – Joanna Łyżwińska (AKT Niepołomice)
3 miejsce – Zuzanna Mazur (AKT Rzeszów)
4 miejsce – Masza Wawszczyk (MKKT Nikobushi)
mężczyźni
1 miejsce – Jan Szelągowski (MKKT Nikobushi)
2 miejsce – Wiktor Janusz (AKT Niepołomice)
3 miejsce – Wiktor Bis (Akademia Karate Daniela Iwanka)
4 miejsce – Piotr Ropka (AKT Niepołomice)
seniorzy:
1 miejsce – Wiktor Staszak (AKT Niepołomice)
2 miejsce – Paweł Tomasik (AKT Niepołomice)
3 miejsce – Adrian Kowalski (Klub Karate RONIN Głuchołazy)
4 miejsce – Jan Bednarz (AKT Niepołomice)

Na zakończenie Gasshuku uczestnicy tradycyjnie bawili się podczas Sayonara party.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę, energię i ducha do treningu!

Przeczytaj również…

Wyniki Wratislavia Cup 2024

Wyniki Wratislavia Cup 2024

17. Międzynarodowy Turniej Wratislavia Cup 2024 zainaugurował tegoroczny sezon startowy Polskiej Unii Karate...

Delegacja WTKF i PUKT w Japonii

Delegacja WTKF i PUKT w Japonii

Delegacja World Traditional Karate-Do Federation i Polskiej Unii Karate Tradycyjnego, w skład której weszli...