Kurs Mistrzowski 03.2020

dodano 04/22/2020

Od 28 lutego do 1 marca 2020 w Europejskim Centrum Budo – Dojo Stara Wieś trwał Kurs Mistrzowski Polskiej Unii Karate Tradycyjnego.

Na szkolenie do Dojo zjechali karatecy z 19 klubów w Polsce. Tematem przewodnim kursu było przygotowanie do egzaminu na stopnie mistrzowskie (najbliższe odbędą się w sierpniu podczas Letniego Gasshuku w Dojo Stara Wieś). 

Kurs poprowadzili: Paweł Janusz 4 Dan, Łukasz Wójcik 4 Dan, Marta Niewczas 4 Dan, Anna Kulczyńska 4 Dan i Daniel Iwanek 3 Dan. To jedni z najbardziej utytułowanych zawodników w Polsce, wielokrotni medaliści mistrzostw Polski, Europy i świata. 

Program szkolenia był bardzo intensywny – obejmował w sumie 10 godzin treningów. Część zajęć była wspólna, część z podziałem na 2 grupy. Pierwszą tworzyli uczestnicy przygotowujący się do egzaminów na 1 dan, drugą – kandydaci na wyższe stopnie mistrzowskie. Karatecy przerobili kihon, elementy kumite, kata tekki shodan, tekki nidan. Był też trening z kijami, dla wypracowania lepszej dynamiki ciała.

W czasie zgrupowania gościł sensei Osumi Shigeaki 5 Dan z Japonii, reprezentujący styl shito-ryou. Uczestniczył w treningach z pozostałymi uczestnikami kursu, poprowadził też jedne zajęcia.

Przeczytaj również…

Wyniki Wratislavia Cup 2024

Wyniki Wratislavia Cup 2024

17. Międzynarodowy Turniej Wratislavia Cup 2024 zainaugurował tegoroczny sezon startowy Polskiej Unii Karate...

Delegacja WTKF i PUKT w Japonii

Delegacja WTKF i PUKT w Japonii

Delegacja World Traditional Karate-Do Federation i Polskiej Unii Karate Tradycyjnego, w skład której weszli...