Kurs Mistrzowski 03.2020

dodano 04/22/2020

Od 28 lutego do 1 marca 2020 w Europejskim Centrum Budo – Dojo Stara Wieś trwał Kurs Mistrzowski Polskiej Unii Karate Tradycyjnego.

Na szkolenie do Dojo zjechali karatecy z 19 klubów w Polsce. Tematem przewodnim kursu było przygotowanie do egzaminu na stopnie mistrzowskie (najbliższe odbędą się w sierpniu podczas Letniego Gasshuku w Dojo Stara Wieś). 

Kurs poprowadzili: Paweł Janusz 4 Dan, Łukasz Wójcik 4 Dan, Marta Niewczas 4 Dan, Anna Kulczyńska 4 Dan i Daniel Iwanek 3 Dan. To jedni z najbardziej utytułowanych zawodników w Polsce, wielokrotni medaliści mistrzostw Polski, Europy i świata. 

Program szkolenia był bardzo intensywny – obejmował w sumie 10 godzin treningów. Część zajęć była wspólna, część z podziałem na 2 grupy. Pierwszą tworzyli uczestnicy przygotowujący się do egzaminów na 1 dan, drugą – kandydaci na wyższe stopnie mistrzowskie. Karatecy przerobili kihon, elementy kumite, kata tekki shodan, tekki nidan. Był też trening z kijami, dla wypracowania lepszej dynamiki ciała.

W czasie zgrupowania gościł sensei Osumi Shigeaki 5 Dan z Japonii, reprezentujący styl shito-ryou. Uczestniczył w treningach z pozostałymi uczestnikami kursu, poprowadził też jedne zajęcia.

Przeczytaj również…

Mistrzostwa Europy za nami

Mistrzostwa Europy za nami

35. Mistrzostwa Europy w Karate Tradycyjnym przeszły do historii! Polska Reprezentacja spisała się w Portugalii...