Kurs Mistrzowski podsumowujący 2021 rok

dodano 12/20/2021

Zakończył się Kurs Mistrzowski Polskiej Unii Karate Tradycyjnego podsumowujący mijający rok. Zgrupowanie trwało od piątku 17 grudnia do niedzieli 19 grudnia w Dojo Stara Wieś. Wzięło w nim udział blisko 150 karateków z 24 klubów PUKT.

Treningi prowadzili sensei Paweł Janusz, sensei Daniel Iwanek, sensei Anna Kulczyńska, sensei Paweł Kasperkiewicz oraz sensei Dariusz Hejduk. Zajęcia rozpoczęliśmy od treningu podstaw, kihonu i kumite. Na koniec przypomnieliśmy sobie ruchy czterech kata mistrzowskich: Kanku Sho, Gankaku, Jitte i Chinte. To właśnie te kata analizował sensei Włodzimierz Kwieciński podczas czterech zgrupowań, które poprowadził dla nas w tym roku w: Lublinie, Płocku, Zielonej Górze oraz w Dojo Stara Wieś.

Zgrupowanie było też okazją do podsumowania mijającego roku, spotkania z przedstawicielami klubów PUKT i zaprezentowania kalendarza wydarzeń na 2022 rok, a także omówienia planu działań na najbliższą przyszłość.

W sobotę wieczorem wszyscy uczestnicy kursu spotkali się na świątecznej kolacji.

Dziękujemy karatekom za udział w zgrupowaniu i mamy nadzieję, że wkrótce zobaczymy się na kolejnym zgrupowaniu, by nadal dzielić się wiedzą i czerpać inspirację ze wspólnych spotkań.


Przeczytaj również…

ITKF World Cup w Grecji

ITKF World Cup w Grecji

Polska Unia Karate Tradycyjnego otrzymała zaproszenie na ITKF WORLD CUP “HIDETAKA NISHIYAMA” FOR ALL AGES”. Wydarzenie...

Zgrupowanie kadry dzieci za nami

Zgrupowanie kadry dzieci za nami

Od 16 do 19 sierpnia 2023 w Europejskim Centrum Budo – Dojo Stara Wieś trwało zgrupowanie kadry dzieci Polskiej Unii...