Kurs Mistrzowski podsumowujący 2021 rok

dodano 12/20/2021

Zakończył się Kurs Mistrzowski Polskiej Unii Karate Tradycyjnego podsumowujący mijający rok. Zgrupowanie trwało od piątku 17 grudnia do niedzieli 19 grudnia w Dojo Stara Wieś. Wzięło w nim udział blisko 150 karateków z 24 klubów PUKT.

Treningi prowadzili sensei Paweł Janusz, sensei Daniel Iwanek, sensei Anna Kulczyńska, sensei Paweł Kasperkiewicz oraz sensei Dariusz Hejduk. Zajęcia rozpoczęliśmy od treningu podstaw, kihonu i kumite. Na koniec przypomnieliśmy sobie ruchy czterech kata mistrzowskich: Kanku Sho, Gankaku, Jitte i Chinte. To właśnie te kata analizował sensei Włodzimierz Kwieciński podczas czterech zgrupowań, które poprowadził dla nas w tym roku w: Lublinie, Płocku, Zielonej Górze oraz w Dojo Stara Wieś.

Zgrupowanie było też okazją do podsumowania mijającego roku, spotkania z przedstawicielami klubów PUKT i zaprezentowania kalendarza wydarzeń na 2022 rok, a także omówienia planu działań na najbliższą przyszłość.

W sobotę wieczorem wszyscy uczestnicy kursu spotkali się na świątecznej kolacji.

Dziękujemy karatekom za udział w zgrupowaniu i mamy nadzieję, że wkrótce zobaczymy się na kolejnym zgrupowaniu, by nadal dzielić się wiedzą i czerpać inspirację ze wspólnych spotkań.


Przeczytaj również…

Zgrupowanie kadry dzieci

Zgrupowanie kadry dzieci

Od 19 do 23 sierpnia 2024 w Dojo Stara Wieś odbędzie się zgrupowanie kadry Polskiej Unii Karate Tradycyjnego w...