Podsumowanie 2021 roku

dodano 12/31/2021

Rok 2021 dobiega końca. I choć minione 12 miesięcy – z uwagi na trwającą pandemię – nie były łatwe pod względem organizacyjnym, obfitowały w wiele wydarzeń. To wszystko było możliwe dzięki zaangażowaniu klubów, które tworzą Polską Unię Karate Tradycyjnego. Dziękujemy, że jesteście z nami i razem możemy stawiać czoła wyzwaniom, realizować wyjątkowe projekty, inspirować i motywować do działania. Zapraszamy na krótkie przypomnienie najważniejszych wydarzeń 2021 roku.

Konsultacje kadry PUKT w Dojo Stara Wieś
Od 22 do 24 stycznia 2021 w Europejskim Centrum Budo – Dojo Stara Wieś spotkało się blisko 100 zawodników kadry Polskiej Unii Karate Tradycyjnego na konsultacjach rozpoczynających cykl szkoleniowy przygotowujący do tegorocznego sezonu startowego.

Kurs sędziowski online
W lutym przeprowadziliśmy dwa spotkania kursu sędziowskiego online dla sędziów i kandydatów na sędziów.

Traditional Karate Games
27 lutego w Lublinie rozegrano pierwszy turniej w ramach Traditional Karate Games.Zawody, których organizatorem był Klub Karate Tradycyjnego Płock, Mazowiecki Klub Karate Tradycyjnego NIKOBUSHI oraz Akademia Karate Daniela Iwanka, zgromadziły blisko 400 zawodników z kilkunastu klubów w Polsce.

Zgrupowanie z senseiem Włodzimierzem Kwiecińskim
28 lutego w Lublinie odbyło się zgrupowanie z senseiem Włodzimierzem Kwiecieńskim.
Uczestniczyło w nim 220 karateków z 17 klubów w Polsce.

Kurs Mistrzowski i Kurs Sędziowski w Dojo Stara Wieś
Od 5 do 7 marca 2021 w Europejskim Centrum Budo – Dojo Stara Wieś trwał Kurs Mistrzowski i Kurs Sędziowski Polskiej Unii Karate Tradycyjnego. W szkoleniu uczestniczyło 120 osób: sędziowie, instruktorzy, zawodnicy kadry i osoby przygotowujące się do egzaminów na stopnie mistrzowskie Dan.

Egzaminy na stopnie mistrzowskie Dan
W niedzielę 7 marca 22 osoby przystąpiły do egzaminów na stopnie mistrzowskie Dan podczas Kursu Mistrzowskiego w Dojo Stara Wieś

Wratislavia Cup
20 marca we Wrocławiu odbył się 14. Międzynarodowy Turniej Karate Tradycyjnego „Wratislavia Cup 2021”. Wystartowało blisko 400 zawodników z kilkunastu klubów w Polsce. Gościli też zawodnicy z zagranicy.

Seminarium z senseiem Nelsonem Carrionem 8 Dan
Wydarzeniem towarzyszącym Wratislavia Cup było seminarium z senseiem Nelsonem Carrionem 8 Dan.

Majówka PUKT w Dojo Stara Wieś
Od 7 do 9 maja 2021 w Europejskim Centrum Budo odbyła się Majówka Polskiej Unii Karate Tradycyjnego.W rodzinnym zgrupowaniu karate, którego organizatorami była Akademia Karate Daniela Iwanka oraz Puławska Akademia Karate Tradycyjnego wzięło udział ponad 80 karateków z kilku klubów w Polsce.

Traditional Karate Games
15 maja w Dojo Stara Wieś odbył się kolejny turniej Traditional Karate Games

Pomerania Szczecin Cup
22 maja w Szczecinie odbyły się zawody Pomerania Szczecin Cup. Wystartowało w nich ponad 200 zawodników z 9 klubów PUKT.

Traditional Karate Games
5 czerwca w Płocku rozegrano finałowy turniej Traditional Karate Games. Wystartowało w nim 300 zawodników z całej Polski od najmłodszych adeptów karate do kategorii Masters.

Zgrupowanie z senseiem Włodzimierzem Kwiecińskim
W niedzielę 6 czerwca 2021 sensei Włodzimierz Kwieciński 9 Dan poprowadził zgrupowanie karate tradycyjnego w Płocku. W przestronnej hali Orlen Arena spotkało się blisko 200 karateków z całej Polski.

Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym
12 czerwca 2021 w Hali Wielofunkcyjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odbyły się najważniejsze rangą zawody w kraju – Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym 2021. W zawodach wzięło udział 250 zawodników z ponad 20 klubów z całej Polski.

Pół tysiąca karateków na treningach z senseiem Justo Gomezem
Od 25 do 30 czerwca 2021 odbyło się w Polsce zgrupowanie karate tradycyjnego z senseiem Justo Gomezem 7 Dan (Argentyna). Blisko 500 karateków uczestniczyło w treningach w Niepołomicach, Zamościu, Krasnobrodzie i Starej Wsi.

Summer Camp w Sianożętach
Od 30 lipca do 9 sierpnia trwał letni obóz w Sianożętach – Summer Camp 2021. Uczestniczyło w nim aż 250 osób, z czego 50 osób to byli zawodnicy kadry Polskiej Unii Karate Tradycyjnego.

Gasshuku
Najważniejsze tegoroczne zgrupowanie Polskiej Unii Karate Tradycyjnego odbywające się w Dojo Stara Wieś od 11 do 15 sierpnia zgromadziło blisko 150 uczestników z 25 klubów w Polsce oraz karateków z Litwy i Czech.

Egzaminy na stopnie mistrzowskie Dan
14 sierpnia 2021 podczas Gasshuku w Europejskim Centrum Budo – Dojo Stara Wieś odbyły się egzaminy na stopnie mistrzowskie Dan. Do egzaminu przystąpiło 25 osób.

Mistrzostwa Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym
11 września 2021 w Zielonej Górze rozegraliśmy Mistrzostwa Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym. Organizatorem wydarzenia była Polska Unia Karate Tradycyjnego oraz Akademia Budo i Rozwoju Osobowości z Zielonej Góry. W zawodach wzięło udział 300 młodych zawodników z 25 klubów PUKT.

Zgrupowanie z senseiem Włodzimierzem Kwiecińskim
12 września 2021 w Zielonej Górze odbyło się Zgrupowanie z senseiem Włodzimierzem Kwiecińskim 9 Dan. W treningach wzięło udział ponad 150 karateków.

Zgrupowanie z senseiem Justo Gomezem w Dojo Stara Wieś i Lublinie
Od 17 do 19 września 2021 – już po raz drugi w tym roku – gościliśmy senseia Justo Gomeza 7 Dan na zgrupowaniu karate tradycyjnego w Polsce. Przez 3 dni, od piątku do niedzieli trenowaliśmy w Dojo Stara Wieś.

Zgrupowanie z senseiem Justo Gomezem w Lublinie
W niedzielę 19 września sensei Justo Gomez z Dojo z Dojo Stara Wieś pojechał prosto do Lublina, gdzie poprowadził treningi dla kilkuset karateków. W obu zgrupowaniach wzięło udział ponad 200 osób.

Puchar Mistrza we Wrocławiu
2 października 2021 we Wrocławiu rozegraliśmy XIV Puchar Mistrza – Turniej Karate Tradycyjnego. Organizatorem wydarzenia był Klub Karate Tradycyjnego KOBU Wrocław – Stowarzyszenie. W zawodach wzięło udział 300 zawodników z 22 klubów PUKT.

Puchar Europy ITKF w Portugalii
Świetny start w Pucharze Europy ITKF w Karate Tradycyjnym zaliczyli reprezentanci Polskiej Unii Karate Tradycyjnego. W zawodach rozegranych 23 października 2021 w Portugalii (Porto) zdobyli 20 medali (6 złotych, 5 srebrnych i 9 brązowych).

Ronin Cup w Głuchołazach
23 października 2021 w Głuchołazach rozegrano RONIN CUP – Otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny w Karate Tradycyjnym Polskiej Unii Karate Tradycyjnego pod patronatem Kapituły Orderu Uśmiechu. Organizatorem wydarzenia był Klub Karate RONIN Głuchołazy. Impreza zgromadziła blisko 200 zawodników z kilkunastu klubów PUKT.

Podpisanie listu intencyjnego
4 listopada 2021 Paweł Janusz, prezes Polskiej Unii Karate Tradycyjnego i prof. Sylwester Czopek, rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego podpisali list intencyjny o współpracy.

Seminarium z senseiem Nelsonem Carrionem 8 Dan
27 i 28 listopada we Wrocławiu odbyło się Seminarium z senseiem Nelsonem Carrionem 8 Dan

Turniej Mikołajkowy i Światowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami – Festiwal Karate Do
Przez 2 dni – 3 i 4 grudnia – w imprezie odbywającej się w Hali Sportowej 100-lecia K.S. Cracovia w Krakowie wzięło udział blisko 600 uczestników z kilku klubów w Polsce! Organizatorem wydarzenia była Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków. Patronat nad imprezą objęły: Polska Unia Karate Tradycyjnego oraz Fundacja Promocji i Rozwoju Sportu PROLAND.

Festiwal Karate-Do
Podczas Turnieju Mikołajkowego w Krakowie wystąpiły również osoby z niepełnosprawnościami. Festiwal był wyjątkowym spotkaniem, zorganizowanym, by wspierać osoby z niepełnosprawnościami w przekraczaniu barier i pokonywaniu słabości. Ich występy wzbudziły wiele emocji i wywołały gromkie brawa wśród publiczności.

Kurs Mistrzowski w Dojo Stara Wieś
17-19 grudnia odbył się Kurs Mistrzowski w Dojo Stara Wieś, który zgromadził blisko 150 uczestników.

Przeczytaj również…

Wyniki Wratislavia Cup 2024

Wyniki Wratislavia Cup 2024

17. Międzynarodowy Turniej Wratislavia Cup 2024 zainaugurował tegoroczny sezon startowy Polskiej Unii Karate...

Delegacja WTKF i PUKT w Japonii

Delegacja WTKF i PUKT w Japonii

Delegacja World Traditional Karate-Do Federation i Polskiej Unii Karate Tradycyjnego, w skład której weszli...