Podsumowanie 2021 roku

dodano 12/31/2021

Rok 2021 dobiega końca. I choć minione 12 miesięcy – z uwagi na trwającą pandemię – nie były łatwe pod względem organizacyjnym, obfitowały w wiele wydarzeń. To wszystko było możliwe dzięki zaangażowaniu klubów, które tworzą Polską Unię Karate Tradycyjnego. Dziękujemy, że jesteście z nami i razem możemy stawiać czoła wyzwaniom, realizować wyjątkowe projekty, inspirować i motywować do działania. Zapraszamy na krótkie przypomnienie najważniejszych wydarzeń 2021 roku.

Konsultacje kadry PUKT w Dojo Stara Wieś
Od 22 do 24 stycznia 2021 w Europejskim Centrum Budo – Dojo Stara Wieś spotkało się blisko 100 zawodników kadry Polskiej Unii Karate Tradycyjnego na konsultacjach rozpoczynających cykl szkoleniowy przygotowujący do tegorocznego sezonu startowego.

Kurs sędziowski online
W lutym przeprowadziliśmy dwa spotkania kursu sędziowskiego online dla sędziów i kandydatów na sędziów.

Traditional Karate Games
27 lutego w Lublinie rozegrano pierwszy turniej w ramach Traditional Karate Games.Zawody, których organizatorem był Klub Karate Tradycyjnego Płock, Mazowiecki Klub Karate Tradycyjnego NIKOBUSHI oraz Akademia Karate Daniela Iwanka, zgromadziły blisko 400 zawodników z kilkunastu klubów w Polsce.

Zgrupowanie z senseiem Włodzimierzem Kwiecińskim
28 lutego w Lublinie odbyło się zgrupowanie z senseiem Włodzimierzem Kwiecieńskim.
Uczestniczyło w nim 220 karateków z 17 klubów w Polsce.

Kurs Mistrzowski i Kurs Sędziowski w Dojo Stara Wieś
Od 5 do 7 marca 2021 w Europejskim Centrum Budo – Dojo Stara Wieś trwał Kurs Mistrzowski i Kurs Sędziowski Polskiej Unii Karate Tradycyjnego. W szkoleniu uczestniczyło 120 osób: sędziowie, instruktorzy, zawodnicy kadry i osoby przygotowujące się do egzaminów na stopnie mistrzowskie Dan.

Egzaminy na stopnie mistrzowskie Dan
W niedzielę 7 marca 22 osoby przystąpiły do egzaminów na stopnie mistrzowskie Dan podczas Kursu Mistrzowskiego w Dojo Stara Wieś

Wratislavia Cup
20 marca we Wrocławiu odbył się 14. Międzynarodowy Turniej Karate Tradycyjnego „Wratislavia Cup 2021”. Wystartowało blisko 400 zawodników z kilkunastu klubów w Polsce. Gościli też zawodnicy z zagranicy.

Seminarium z senseiem Nelsonem Carrionem 8 Dan
Wydarzeniem towarzyszącym Wratislavia Cup było seminarium z senseiem Nelsonem Carrionem 8 Dan.

Majówka PUKT w Dojo Stara Wieś
Od 7 do 9 maja 2021 w Europejskim Centrum Budo odbyła się Majówka Polskiej Unii Karate Tradycyjnego.W rodzinnym zgrupowaniu karate, którego organizatorami była Akademia Karate Daniela Iwanka oraz Puławska Akademia Karate Tradycyjnego wzięło udział ponad 80 karateków z kilku klubów w Polsce.

Traditional Karate Games
15 maja w Dojo Stara Wieś odbył się kolejny turniej Traditional Karate Games

Pomerania Szczecin Cup
22 maja w Szczecinie odbyły się zawody Pomerania Szczecin Cup. Wystartowało w nich ponad 200 zawodników z 9 klubów PUKT.

Traditional Karate Games
5 czerwca w Płocku rozegrano finałowy turniej Traditional Karate Games. Wystartowało w nim 300 zawodników z całej Polski od najmłodszych adeptów karate do kategorii Masters.

Zgrupowanie z senseiem Włodzimierzem Kwiecińskim
W niedzielę 6 czerwca 2021 sensei Włodzimierz Kwieciński 9 Dan poprowadził zgrupowanie karate tradycyjnego w Płocku. W przestronnej hali Orlen Arena spotkało się blisko 200 karateków z całej Polski.

Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym
12 czerwca 2021 w Hali Wielofunkcyjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odbyły się najważniejsze rangą zawody w kraju – Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym 2021. W zawodach wzięło udział 250 zawodników z ponad 20 klubów z całej Polski.

Pół tysiąca karateków na treningach z senseiem Justo Gomezem
Od 25 do 30 czerwca 2021 odbyło się w Polsce zgrupowanie karate tradycyjnego z senseiem Justo Gomezem 7 Dan (Argentyna). Blisko 500 karateków uczestniczyło w treningach w Niepołomicach, Zamościu, Krasnobrodzie i Starej Wsi.

Summer Camp w Sianożętach
Od 30 lipca do 9 sierpnia trwał letni obóz w Sianożętach – Summer Camp 2021. Uczestniczyło w nim aż 250 osób, z czego 50 osób to byli zawodnicy kadry Polskiej Unii Karate Tradycyjnego.

Gasshuku
Najważniejsze tegoroczne zgrupowanie Polskiej Unii Karate Tradycyjnego odbywające się w Dojo Stara Wieś od 11 do 15 sierpnia zgromadziło blisko 150 uczestników z 25 klubów w Polsce oraz karateków z Litwy i Czech.

Egzaminy na stopnie mistrzowskie Dan
14 sierpnia 2021 podczas Gasshuku w Europejskim Centrum Budo – Dojo Stara Wieś odbyły się egzaminy na stopnie mistrzowskie Dan. Do egzaminu przystąpiło 25 osób.

Mistrzostwa Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym
11 września 2021 w Zielonej Górze rozegraliśmy Mistrzostwa Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym. Organizatorem wydarzenia była Polska Unia Karate Tradycyjnego oraz Akademia Budo i Rozwoju Osobowości z Zielonej Góry. W zawodach wzięło udział 300 młodych zawodników z 25 klubów PUKT.

Zgrupowanie z senseiem Włodzimierzem Kwiecińskim
12 września 2021 w Zielonej Górze odbyło się Zgrupowanie z senseiem Włodzimierzem Kwiecińskim 9 Dan. W treningach wzięło udział ponad 150 karateków.

Zgrupowanie z senseiem Justo Gomezem w Dojo Stara Wieś i Lublinie
Od 17 do 19 września 2021 – już po raz drugi w tym roku – gościliśmy senseia Justo Gomeza 7 Dan na zgrupowaniu karate tradycyjnego w Polsce. Przez 3 dni, od piątku do niedzieli trenowaliśmy w Dojo Stara Wieś.

Zgrupowanie z senseiem Justo Gomezem w Lublinie
W niedzielę 19 września sensei Justo Gomez z Dojo z Dojo Stara Wieś pojechał prosto do Lublina, gdzie poprowadził treningi dla kilkuset karateków. W obu zgrupowaniach wzięło udział ponad 200 osób.

Puchar Mistrza we Wrocławiu
2 października 2021 we Wrocławiu rozegraliśmy XIV Puchar Mistrza – Turniej Karate Tradycyjnego. Organizatorem wydarzenia był Klub Karate Tradycyjnego KOBU Wrocław – Stowarzyszenie. W zawodach wzięło udział 300 zawodników z 22 klubów PUKT.

Puchar Europy ITKF w Portugalii
Świetny start w Pucharze Europy ITKF w Karate Tradycyjnym zaliczyli reprezentanci Polskiej Unii Karate Tradycyjnego. W zawodach rozegranych 23 października 2021 w Portugalii (Porto) zdobyli 20 medali (6 złotych, 5 srebrnych i 9 brązowych).

Ronin Cup w Głuchołazach
23 października 2021 w Głuchołazach rozegrano RONIN CUP – Otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny w Karate Tradycyjnym Polskiej Unii Karate Tradycyjnego pod patronatem Kapituły Orderu Uśmiechu. Organizatorem wydarzenia był Klub Karate RONIN Głuchołazy. Impreza zgromadziła blisko 200 zawodników z kilkunastu klubów PUKT.

Podpisanie listu intencyjnego
4 listopada 2021 Paweł Janusz, prezes Polskiej Unii Karate Tradycyjnego i prof. Sylwester Czopek, rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego podpisali list intencyjny o współpracy.

Seminarium z senseiem Nelsonem Carrionem 8 Dan
27 i 28 listopada we Wrocławiu odbyło się Seminarium z senseiem Nelsonem Carrionem 8 Dan

Turniej Mikołajkowy i Światowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami – Festiwal Karate Do
Przez 2 dni – 3 i 4 grudnia – w imprezie odbywającej się w Hali Sportowej 100-lecia K.S. Cracovia w Krakowie wzięło udział blisko 600 uczestników z kilku klubów w Polsce! Organizatorem wydarzenia była Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków. Patronat nad imprezą objęły: Polska Unia Karate Tradycyjnego oraz Fundacja Promocji i Rozwoju Sportu PROLAND.

Festiwal Karate-Do
Podczas Turnieju Mikołajkowego w Krakowie wystąpiły również osoby z niepełnosprawnościami. Festiwal był wyjątkowym spotkaniem, zorganizowanym, by wspierać osoby z niepełnosprawnościami w przekraczaniu barier i pokonywaniu słabości. Ich występy wzbudziły wiele emocji i wywołały gromkie brawa wśród publiczności.

Kurs Mistrzowski w Dojo Stara Wieś
17-19 grudnia odbył się Kurs Mistrzowski w Dojo Stara Wieś, który zgromadził blisko 150 uczestników.

Przeczytaj również…

Zgrupowanie kadry dzieci

Zgrupowanie kadry dzieci

Od 19 do 23 sierpnia 2024 w Dojo Stara Wieś odbędzie się zgrupowanie kadry Polskiej Unii Karate Tradycyjnego w...