Profesjonalne badania sportowe i zgrupowanie kadry

dodano 04/29/2024

Miniony weekend 26-28 kwietnia 2024 był dla zawodników Polskiej Unii Karate Tradycyjnego niezwykle aktywny. Rozpoczęli go w piątek rano od pełnej diagnostyki sportowej na Uniwersytecie Rzeszowskim, a następnie udali się na 3-dniowe zgrupowanie do profesjonalnego ośrodka WR Sport – Centrum Sportu i Rozrywki.

Badania obejmowały pełną diagnostykę sportową, w tym m.in. testy wydolności, siły mięśniowej, koordynacji i równowagi. Wyniki badań pomogą trenerom w doborze optymalnych strategii treningowych i w przygotowaniu zawodników do startu w mistrzostwach świata.

To pierwsze tak profesjonalne badania w Polsce w tej dyscyplinie sportowej.

Serdecznie dziękujemy Marcie Niewczas z Akademii Karate Tradycyjnego w Rzeszowie i profesorowi Wojciechowi Czarnemu, dyrektorowi Instytutu Nauk o Kulturze Fizycznej Uniwersytetu Rzeszowskiego, za zorganizowanie badań i ugoszczenie naszych zawodników. Uczelnia dysponuje nowoczesną infrastrukturą i kadrą doświadczonych badaczy, co pozwala na prowadzenie badań na najwyższym poziomie. Jesteśmy pewni, że wyniki badań pomogą zawodnikom kadry PUKT w osiąganiu jeszcze lepszych wyników sportowych!

Zaraz po badaniach kadra PUT rozpoczęła zgrupowanie w profesjonalnym ośrodku WR Sport – Centrum Sportu i Rozrywki, gdzie kadeci, juniorzy, młodzieżowcy i seniorzy przez 3 dni szlifowali swoje umiejętności i korzystali z bogatej oferty obiektu, który zapewnia idealne warunki do intensywnych treningów i regeneracji.

Zawodnicy trenowali pod okiem doświadczonych szkoleniowców: Pawła Janusza, Michała Wrońskiego, Daniela Iwanka i Michała Janusza. Zgrupowanie było kolejnym etapem przygotowań do tegorocznych mistrzostw świata.

Oprócz intensywnych treningów, kadra PUKT mogła również korzystać z bogatej oferty ośrodka. Zawodnicy mieli do dyspozycji m.in.: basen, saunę, jacuzzi, siłownię, boisko do gry w piłkę, salę do gier. Czas na relaks i regenerację był równie ważny jak treningi. Zawodnicy mogli odpocząć i nabrać sił przed kolejnymi wyzwaniami.

Po intensywnym weekendzie, zawodnicy wrócili do domu zmotywowani i gotowi do dalszego treningu.

Przeczytaj również…

ITKF Master Course we Francji

ITKF Master Course we Francji

11-osobowa ekipa sędziów Polskiej Unii Karate Tradycyjnego wzięła udział ITKF Master Course, który odbył się od 9 do...

Gasshuku 2024

Gasshuku 2024

Zapraszamy do udziału w letnim Gasshuku – międzynarodowym zgrupowaniu karate tradycyjnego – organizowanym przez Polską...