Puchar Europy ITKF w Słowenii

dodano 11/22/2022

Świetny start zaliczyli reprezentanci Polskiej Unii Karate Tradycyjnego podczas 2. Pucharu Europy ITKF, rozegranego 17 listopada 2022 w Słowenii. Polscy zawodnicy wywalczyli w Kranjskiej Gorze aż 114 medali (36 złotych, 30 srebrnych, 48 brązowych).

Do Kranjskiej Gory wybrało się 63 zawodników z kilkunastu klubów Polskiej Unii Karate Tradycyjnego. Była to najliczniejsza reprezentacja z jednego kraju. Nasi zawodnicy zdobyli 1 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Europy ITKF.

Przy okazji zawodów w Słowenii zawodnicy i kibice zwiedzili sporo pięknych miejsc: m.in. Kranjską Gorę, Jezioro Bled, Jezioro Jasna, skocznię narciarską w Planicy, centrum Lublany, jaskinię Postojną. Podziękowania kierujemy do Biura Podróży Bison Tours za świetną organizację wycieczki.

Szczegółowe wyniki:

Konkurencje 10-11 lat, 2012-2011

Nina Kędzierska (KKT Chidori)

  • brązowy medal Pucharu Europy ITKF (kihon ippon kumite)

Zuzanna Banaś (AKT Niepołomice)

  • srebrny medal Pucharu Europy ITKF (kihon ippon kumite)
  • brązowy medal Pucharu Europy ITKF (kata ind.)
  • brązowy medal Pucharu Europy ITKF (kihon)

Aleksander Plapis (KKT Chidori)

  • brązowy medal Pucharu Europy ITKF (kihon)

Bartosz Śliż (AKT Niepołomice)

  • srebrny medal Pucharu Europy ITKF (kihon ippon kumite)

Maksymilian Marszelewski (KKT Kumade)

  • złoty medal Pucharu Europy ITKF (kata ind.)
  • brązowy medal Pucharu Europy ITKF (kihon ippon kumite)
  • brązowy medal Pucharu Europy ITKF (kihon)

Nadia Lis (AKT Niepołomice)

  • złoty medal Pucharu Europy ITKF (kata ind.)
  • złoty medal Pucharu Europy ITKF (kihon ippon kumite)
  • srebrny medal Pucharu Europy ITKF (kihon)

Mikołaj Janusz (AKT Niepołomice)

  • złoty medal Pucharu Europy ITKF (kihon)
  • złoty medal Pucharu Europy ITKF (kihon ippon kumite)
  • srebrny medal Pucharu Europy ITKF (kata ind.)
  • brązowy medal Pucharu Europy ITKF (kata druż.)

Konkurencje 12-13 lat, 2010-2009

Alicja Faszczowa (AKT Niepołomice)

  • złoty medal Pucharu Europy ITKF (kihon ippon kumite)
  • brązowy medal Pucharu Europy ITKF (kata druż.)

Judyta Ropka (AKT Niepołomice)

  • złoty medal Pucharu Europy ITKF (kata ind.)
  • złoty medal Pucharu Europy ITKF (kata druż.)
  • złoty medal Pucharu Europy ITKF (kihon)
  • brązowy medal Pucharu Europy ITKF (kihon ippon kumite)

Karolina Kosek (AKT Niepołomice)

  • złoty medal Pucharu Europy ITKF (kata druż.)
  • srebrny medal Pucharu Europy ITKF (kihon ippon kumite)
  • brązowy medal Pucharu Europy ITKF (kata ind.)

Alicja Luberda (AKT Niepołomice)

  • brązowy medal Pucharu Europy ITKF (kata druż.)

Wiktoria Pędzich (AKT Niepołomice)

  • brązowy medal Pucharu Europy ITKF (kata druż.)

Jakub Szeląg (AKT Niepołomice)

  • srebrny medal Pucharu Europy ITKF (kihon ippon kumite)
  • brązowy medal Pucharu Europy ITKF (kata druż.)

Mateusz Wojtas (AKT Niepołomice)

  • złoty medal Pucharu Europy ITKF (kihon ippon kumite)
  • brązowy medal Pucharu Europy ITKF (kata druż.)

Eryk Sałbut (KKT Chidori)

  • brązowy medal Pucharu Europy ITKF (kihon )
  • brązowy medal Pucharu Europy ITKF (kihon ippon kumite)

Julia Wójcik (KKT Chidori)

  • srebrny medal Pucharu Europy ITKF (kihon)
  • brązowy medal Pucharu Europy ITKF (kihon ippon kumite)

Hanna Janusz (AKT Niepołomice)

  • złoty medal Pucharu Europy ITKF (kata druż.)
  • złoty medal Pucharu Europy ITKF (jiyu ippon kumite)
  • srebrny medal Pucharu Europy ITKF (kata ind.)
  • brązowy medal Pucharu Europy ITKF (kogo kumite)

Julian Grabowski (KKT Kumade)

  • złoty medal Pucharu Europy ITKF (jiyu ippon kumite)
  • srebrny medal Pucharu Europy ITKF (kogo kumite)

Konkurencje 14-15 lat, 2008-2007

Gabriela Kiszka (AKT Niepołomice)

  • złoty medal Pucharu Europy ITKF (kata ind.)
  • złoty medal Pucharu Europy ITKF (jiyu ippon kumite)
  • srebrny medal Pucharu Europy ITKF (kata druż.)
  • brązowy medal Pucharu Europy ITKF (kogo kumite)

Łucja Tarnowska (Roztoczański Klub Karate Tradycyjnego)

  • złoty medal Pucharu Europy ITKF (kogo kumite)
  • brązowy medal Pucharu Europy ITKF (kata ind.)
  • brązowy medal Pucharu Europy ITKF (jiyu ippon kumite)

Filip Kielan (Akademia Budo i Rozwoju Osobowości)

  • złoty medal Pucharu Europy ITKF (kogo kumite)
  • brązowy medal Pucharu Europy ITKF (jiyu ippon kumite)

Emilia Pacławska (AKT Niepołomice)

  • srebrny medal Pucharu Europy ITKF (kogo kumite)
  • srebrny medal Pucharu Europy ITKF (kata druż.)
  • brązowy medal Pucharu Europy ITKF (jiyu ippon kumite)

Szymon Szlendak (KKT Kumade)

  • złoty medal Pucharu Europy ITKF (kata ind.)

Daria Dolna (KKT w Płocku)

  • złoty medal Pucharu Europy ITKF (kogo kumite)
  • złoty medal Pucharu Europy ITKF (jiyu kumite)
  • brązowy medal Pucharu Europy ITKF (kata ind.)

Szymon Mołdach (AKT ASAHI)

  • brązowy medal Pucharu Europy ITKF (kogo kumite)
  • złoty medal Pucharu Europy ITKF (jiyu kumite)

Natalia Najs (KKT Chidori)

  • srebrny medal Pucharu Europy ITKF (kata ind.)
  • brązowy medal Pucharu Europy ITKF (kogo kumite)
  • brązowy medal Pucharu Europy ITKF (jiyu kumite)

Mateusz Bińczyk (Szkoła Karate w Piotrkowie Trybunalskim)

  • złoty medal Pucharu Europy ITKF (kogo kumite)
  • srebrny medal Pucharu Europy ITKF (jiyu ippon kumite)

Aleksandra Jendryczka (UKS Pomerania Szczecin)

  • srebrny medal Pucharu Europy ITKF (jiyu ippon kumite)

Jan Janusz (AKT Niepołomice)

  • srebrny medal Pucharu Europy ITKF (jiyu kumite)
  • srebrny medal Pucharu Europy ITKF (kogo kumite)
  • brązowy medal Pucharu Europy ITKF (kata ind.)
  • brązowy medal Pucharu Europy ITKF (kata druż.)

Norbert Siek (KKT Chidori)

  • złoty medal Pucharu Europy ITKF (jiyu ippon kumite)
  • brązowy medal Pucharu Europy ITKF (kogo kumite)

Konkurencje 16-17 lat, 2006-2005

Dawid Jędrzejczyk (Akademia Sportu Chikara)

  • złoty medal Pucharu Europy ITKF (kogo kumite)
  • brązowy medal Pucharu Europy ITKF (jiyu kumite)

Bartosz Dolny (KKT w Płocku)

  • złoty medal Pucharu Europy ITKF (jiyu kumite)

Jakub Bombała (KKT w Płocku)

  • brązowy medal Pucharu Europy ITKF (jiyu kumite)

Wiktor Bis (Akademia Karate Daniela Iwanka)

  • srebrny medal Pucharu Europy ITKF (kogo kumite)

Daniel Majchrzak (AKT ASAHI)

  • srebrny medal Pucharu Europy ITKF (kata ind.)
  • brązowy medal Pucharu Europy ITKF (kogo kumite)
  • brązowy medal Pucharu Europy ITKF (jiyu kumite)

Mateusz Nowak (Poznańska Akademia Karate)

  • brązowy medal Pucharu Europy ITKF (kogo kumite)

Oliwia Milanowska (juniorka)

  • złoty medal Pucharu Europy ITKF (kogo kumite)
  • złoty medal Pucharu Europy ITKF (jiyu kumite)

Natalia Sikora (UKS Pomerania Szczecin)

  • złoty medal Pucharu Europy ITKF (kata ind.)
  • brązowy medal Pucharu Europy ITKF (kogo kumite)
  • brązowy medal Pucharu Europy ITKF (jiyu kumite)

Agata Bożek (KKT Chidori)

  • srebrny medal Pucharu Europy ITKF (jiyu kumite)
  • srebrny medal Pucharu Europy ITKF (kogo kumite)
  • srebrny medal Pucharu Europy ITKF (kata ind.)

Malwina Celmer (KKT w Płocku)

  • brązowy medal Pucharu Europy ITKF (kata ind.)
  • brązowy medal Pucharu Europy ITKF (kogo kumite)
  • brązowy medal Pucharu Europy ITKF (jiyu kumite)

Oliwia Pękala (AKT Niepołomice)

  • srebrny medal Pucharu Europy ITKF (jiyu kumite)
  • brązowy medal Pucharu Europy ITKF (kogo kumite)

Wiktor Janusz (AKT Niepołomice)

  • złoty medal Pucharu Europy ITKF (jiyu kumite)
  • złoty medal Pucharu Europy ITKF (kogo kumite)
  • brązowy medal Pucharu Europy ITKF (kata ind.)
  • brązowy medal Pucharu Europy ITKF (kata druż.)

Amelia Kucharska (AKT Niepołomice)

  • srebrny medal Pucharu Europy ITKF (kogo kumite)

Jakub Pawelec (AKT Niepołomice)

  • brązowy medal Pucharu Europy ITKF (kata druż.)

Konkurencje 18-20 lat, 2004-2003-2002

Filip Horski (AKT Niepołomice)

  • srebrny medal Pucharu Europy ITKF (jiyu kumite)

Adam Sadowski (KKT Chidori)

  • srebrny medal Pucharu Europy ITKF (kogo kumite)
  • brązowy medal Pucharu Europy ITKF (jiyu kumite)

Jakub Hurba (KKT Chidori)

  • brązowy medal Pucharu Europy ITKF (kogo kumite)

Olga Gilewicz (KKT Chidori)

  • brązowy medal Pucharu Europy ITKF (kata ind.)

Daria Bąk (Akademia Sportu Chikara)

  • złoty medal Pucharu Europy ITKF (jiyu kumite)
  • złoty medal Pucharu Europy ITKF (kogo kumite)
  • srebrny medal Pucharu Europy ITKF (kata ind.)

Dawid Nowak (AKT Niepołomice)

  • złoty medal Pucharu Europy ITKF (jiyu kumite)

Joanna Łyżwińska (AKT Niepołomice)

  • złoty medal Pucharu Europy ITKF (kata ind.)
  • srebrny medal Pucharu Europy ITKF (kogo kumite)
  • srebrny medal Pucharu Europy ITKF (jiyu kumite)

Serdecznie gratulujemy!

Przeczytaj również…

Wyniki Wratislavia Cup 2024

Wyniki Wratislavia Cup 2024

17. Międzynarodowy Turniej Wratislavia Cup 2024 zainaugurował tegoroczny sezon startowy Polskiej Unii Karate...

Delegacja WTKF i PUKT w Japonii

Delegacja WTKF i PUKT w Japonii

Delegacja World Traditional Karate-Do Federation i Polskiej Unii Karate Tradycyjnego, w skład której weszli...