Punkty za obecność na treningach

dodano 02/15/2022

Ruszamy z rejestrowaniem punktów uczniowskich w Systemie PUKT za udział w treningach. Od teraz po zeskanowaniu kart członkowskich PUKT bądź kodów QR (dostępnych np. w telefonie na koncie w systemie PUKT) trenujących, system naliczy im punkty za obecność na zajęciach.

Punkty wprowadziliśmy w celach motywacyjnych. Mają służyć głównie mobilizacji do wysiłku. Pomogą też senseiom dokładniej śledzić aktywność swoich podopiecznych (obserwowanie frekwencji może być pomocne np. podczas dopuszczania do egzaminu na wyższy stopień uczniowski). Ponadto, punkty mogą być też podstawą do nagradzania za ciężką pracę i premiowania najaktywniejszych uczniów.

System sam naliczy określoną ilość punktów, w zależności od frekwencji. Za każdy trening można otrzymać 10 punktów. Jeśli ktoś uczestniczy w dwóch treningach w ciągu dnia to dostanie bonusowe punkty. Dodatkowe punkty będą też naliczane za trzeci trening w jednym tygodniu oraz za wysoką frekwencję.

System będzie naliczał punkty w następujący sposób:

  • udział w 1 treningu: 10 punktów
  • 2 i więcej treningów dziennie: +2 punkty
  • 3 i więcej treningów w tygodniu: +3 punkty
  • trzeci i następny tydzień treningów, przy udziale co najmniej 3 razy w tygodniu: +3 punkty

Oznacza to, że jeżeli ktoś ćwiczy 3 razy w tygodniu (raz dziennie), to np. w poniedziałek i środę otrzyma 10 punktów, a w piątek już 13 punktów. Jeżeli w piątek będzie uczestniczył w dwóch treningach to otrzyma 13 punktów za pierwszy i 15 punktów za drugi trening.

Jeśli karateka przez 2 tygodnie nie opuści żadnego treningu, to w trzecim tygodniu otrzyma 13 punktów w poniedziałek i środę, a w piątek 16 punktów na pierwszym treningu i 18 punktów na drugim treningu (jeśli tego dnia weźmie udział w dwóch treningach).

Co ważne, nie można się odbić na treningu częściej niż co 2 godziny, dlatego jeśli ktoś uczestniczy w dwóch treningach w ciągu dnia, to wtedy musi się odbić przed pierwszym treningiem, a następnie po drugim treningu.

Wszystkie punkty, po każdorazowym zeskanowaniu karty, będą się zapisywały na koncie w systemie PUKT każdego ćwiczącego.

Film instruktażowy

Jak technicznie wygląda rejestracja treningów? Wystarczy w systemie PUKT przejść do panelu klubowego i wybrać sekcję, w której chcemy rejestrować treningi.

Zachęcamy do obejrzenia filmu instruktażowego, w którym wyjaśniamy krok po kroku jak wygląda naliczanie punktów w Systemie PUKT.

Film jest dostępny poniżej.

Czytnik

Do naliczania punktów potrzebny jest czytnik. Jego koszt to około 20 zł. Poniżej podajemy parametry oraz przykładowy czytnik, w który należy się zaopatrzyć.

Specyfikacja czytnika:
125Khz, czyta 10 cyfr dziesiętne (dec), karty EM 4100.

Przykładowy czytnik:
https://allegro.pl/oferta/czytnik-kart-rfid-wejscie-usb-125khz-em4100-wwa-11426744561.

Ponadto, zachęcamy do publikacji informacji o rozpoczęciu naliczania punktów za treningi na swoich stronach internetowych. W załączniku przesyłamy zdjęcie, które można w tym celu wykorzystać.

Przeczytaj również…

Wyjazd na Okinawę

Wyjazd na Okinawę

Zapraszamy na wyjazd do Japonii na wyspę Okinawa, na której odbędzie się II Światowy Turniej Karate Tradycyjnego -...