Sensei Justo Gomez 7 Dan w Polsce

dodano 09/25/2021

Od 17 do 19 września 2021 – już po raz drugi w tym roku – gościliśmy senseia Justo Gomeza 7 Dan na zgrupowaniu karate tradycyjnego w Polsce. W treningach w Dojo Stara Wieś i w Lublinie wzięło udział ponad 200 osób.

Na zgrupowanie do Dojo Stara Wieś zjechali karatecy z kilkunastu klubów w Polsce, a także karatecy z Ukrainy. Uczestnicy wydarzenia przetrenowali w sumie kilkanaście godzin z argentyńskim świetnym instruktorem, wielokrotnym mistrzem świata w kumite i jednym z najbardziej utytułowanych zawodników karate tradycyjnego na świecie.

Na uwagę zasługuje fakt, że sensei Gomez zadał sobie wiele trudu, żeby dotrzeć do Polski na treningi, w związku z wciąż niestabilną sytuacją pandemiczną na świecie.

W Dojo Stara Wieś trenowaliśmy przez 3 dni, od piątku do niedzieli.

Sensei Justo Gomez poprowadził wspaniałe 3-dniowe seminarium, na którym poruszył wiele aspektów związanych z kumite. Mnie szczególnie zainteresowała strategia walki. Nie była to tylko czysta teoria – w czasie treningów przedstawił przykłady, które można od razu zastosować. Dla wielu młodych karateków na pewno będzie wielką inspiracją do dalszej ciężkiej pracy na treningach – przyznała Agnieszka Sajdutka z Akademii Sportu Chikara w Rzeszowie.

Z Dojo Stara Wieś Argentyńczyk wyruszył prosto do Lublina, gdzie jeszcze tego samego dnia wieczorem poprowadził kolejne zgrupowanie dla ponad 100 karateków.

Przed wylotem do Argentyny sensei Gomez jeszcze przez kilka dni gościł w Niepołomicach. Dwukrotnie odwiedził Niepołomickie Dojo i poprowadził treningi dla grupy zaawansowanej, a także dla młodych karateków z zielonymi, niebieskimi i brązowymi pasami.

Gościł też wraz senseiem Pawłem Januszem w Łodzi u senseia Włodzimierza Kwiecińskiego. Spotkanie przebiegło w przyjacielskiej atmosferze. Po tej wizycie, sensei Justo Gomez stwierdził, że widzi szansę na ponowną współpracę z ludźmi, którzy dbają o rozwój karate tradycyjnego, dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Do Argentyny wraca pełen optymizmu, z wizją pomyślnej przyszłości karate tradycyjnego.

Przez kilka dni pobytu w Polsce sensei Gomez przekazał mnóstwo wiedzy, inspiracji i dobrej energii. Podzielił się swoim wieloletnim doświadczeniem, dzięki czemu pomógł wielu ćwiczącym nabrać nowego spojrzenia na wiele aspektów treningu. Świetne zajęcia z pewnością pomogą polskim karatekom w dalszym rozwoju.

Przeczytaj również…

ITKF Master Course we Francji

ITKF Master Course we Francji

11-osobowa ekipa sędziów Polskiej Unii Karate Tradycyjnego wzięła udział ITKF Master Course, który odbył się od 9 do...

Gasshuku 2024

Gasshuku 2024

Zapraszamy do udziału w letnim Gasshuku – międzynarodowym zgrupowaniu karate tradycyjnego – organizowanym przez Polską...