Uroczysta Gala PUKT za nami

dodano 02/12/2023

11 lutego w Centrum Kultury w Lublinie odbyła się Uroczysta Gala Polskiej Unii Karate Tradycyjnego, podczas której podsumowaliśmy 2022 rok. Była to okazja do wręczenia wyróżnień najlepszym i najbardziej aktywnym klubom PUKT, zawodnikom za ich osiągnięcia sportowe, a także sędziom międzynarodowym.

Na Gali gościliśmy senseia Włodzimierza Kwiecińskiego 9 Dan, prezydenta World Traditional Karate Do Federation oraz Piotra Grzesika prezesa EPRO sp. z o.o.

Po krótkim podsumowaniu przez prezesa PUKT Pawła Janusza minionego roku rozpoczęło się wręczanie wyróżnień w kilku kategoriach.

Wyróżnienia za imprezy przeprowadzone pod patronatem PUKT powędrowały do kilku klubów.

  • 15. edycja Międzynarodowego Turnieju Wratislavia Cup – Dolnośląska Akademia Karate we Wrocławiu
  • XI Ogólnopolski Turniej Karate Tradycyjnego o Puchar Miasta Stanisława Staszica – Klub Karate Tradycyjnego Shoto w Pile
  • Ogólnopolski Turniej Karate Midoriyama CUP – Akademia Budo i Rozwoju Osobowości
  • Pomerania Szczecin Cup – UKS Pomerania Szczecin
  • Turniej karate tradycyjnego “Perły Lubelszczyzny” – Roztoczański Klub Karate Tradycyjnego oraz Akademia Karate Daniela Iwanka
  • XV Puchar Mistrza Poświęcony Pamięci Hidetaki Nishiyamy – Klub Karate Tradycyjnego KOBU Wrocław – Stowarzyszenie
  • Resovia Karate Cup – AKT Rzeszów

W kategorii imprez przyznaliśmy też wyróżnienia specjalne.
Wyróżnienie otrzymał Klub Karate Ronin Głuchołazy za wyjątkową atmosferę i zaangażowanie oraz rodzinną atmosferę podczas Ronin Cup – Otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny w Karate Tradycyjnym pod patronatem Kapituły Orderu Uśmiechu.

Za zorganizowanie imprezy międzynarodowej Open Traditional Karate-Do World Cup statuetka powędrowała do Klubu Karate Tradycyjnego KOBU Wrocław – Stowarzyszenie.

Za zorganizowanie dwóch dużych ogólnopolskich imprez: Mistrzostw Polski Polskiej Unii Karate Tradycyjnego oraz Festiwalu Karate-Do nagrodziliśmy dwa kluby: Akademię Karate Daniela Iwanka oraz Klub Karate Tradycyjnego Chidori Lublin.

Statuetkami nagrodziliśmy także sędziów Polskiej Unii Karate Tradycyjnego.

Wyróżnienie specjalne otrzymała Anna Kulczyńska za wkład pracy na rzecz Polskiej Unii Karate Tradycyjnego oraz koordynowanie działań sędziowskich na arenie międzynarodowej w 2022 roku.

Podziękowanie powędrowały również do kilku sędziów międzynarodowych PUKT, za aktywność podczas międzynarodowych zawodów. Otrzymali je: Dariusz Hejduk, Paweł Kasperkiewicz, Marek Bury, Valentyn Avramenko, Joanna Miszkurka, Marta Cieplińska, Katrin Kargbo, Jan Kłębek, Wiesław Olewicz oraz Radosław Niziołek.

Kluby Polskiej Unii Karate Tradycyjnego nagrodziliśmy w kilku kategoriach. Wyniki przedstawiają się następująco.

Ilość indywidualnych licencji PUKT w 2022 roku:

1 miejsce – AKT Niepołomice
2 miejsce – Akademia Sportu Chikara Rzeszów
3 miejsce – Łódzka Akademia Karate Tradycyjnego
4 miejsce – UKS Pomerania Szczecin
5 miejsce – Akademia Karate Daniela Iwanka

Ilość przeprowadzonych egzaminów na stopnie uczniowskie kyu w 2022 roku:

1 miejsce – AKT Niepołomice
2 miejsce – Akademia Sportu Chikara Rzeszów
3 miejsce – Łódzka Akademia Karate Tradycyjnego
4 miejsce – KKT Płock
5 miejsce – UKS Pomerania Szczecin

Liczba osób uczestniczących w aktywnościach PUKT:

1 miejsce – AKT Niepołomice
2 miejsce – Łódzka Akademia Karate Tradycyjnego
3 miejsce – Roztoczański Klub Karate Tradycyjnego
4 miejsce – Ronin Głuchołazy

5 miejsce – KKT Chidori Lublin

Liczba zawodników startujących w zawodach PUKT:

1 miejsce – AKT Niepołomice
2 miejsce – KKT Ronin Głuchołazy
3 miejsce – UKS Pomerania Szczecin
4 miejsce – Akademia Budo i Rozwoju Osobowości
5 miejsce – Roztoczański Klub Karate Tradycyjnego

Specjalne wyróżnienie otrzymał także sensei Włodzimierz Kwieciński 9 Dan za wspieranie wiedzą i doświadczeniem oraz dostarczanie inspiracji i motywacji do działania na drodze rozwoju karate tradycyjnego oraz prezes EPRO Piotr Grzesik za wspieranie działalności
Polskiej Unii Karate Tradycyjnego.

Punktem kulminacyjnym podsumowania działalności klubów PUKT w 2022 roku było wręczenie statuetek w klasyfikacji generalnej, na którą składała się suma aktywności we wszystkich 4 kategoriach (ilość przeprowadzonych egzaminów na stopnie uczniowskie kyu, ilość indywidualnych licencji PUKT, liczbę osób uczestniczących w aktywnościach PUKT oraz liczbę startujących zawodników w imprezach PUKT). 5 najlepszych i najbardziej aktywnych klubów otrzymało wyróżnienia, statuetki a także dofinansowanie na udział w aktywnościach Polskiej Unii Karate Tradycyjnego w 2023 roku.

Wyniki klasyfikacji generalnej przedstawiają się następująco:

1 miejsce – Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków
2 miejsce – Łódzka Akademia Karate Tradycyjnego
3 miejsce – UKS Pomerania Szczecin
4 miejsce – Akademia Sportu Chikara Rzeszów
5 miejsce – Klub Karate Tradycyjnego Chidori Lublin

Następnym punktem Gali było wręczenie wyróżnień dla najlepszych zawodników 2022 roku w 4 kategoriach wiekowych: kadeci, juniorzy, młodzieżowcy i seniorzy

Tutaj liczyły się punkty zdobyte za medale w konkurencjach indywidualnych podczas poniższych zawodów:
Mistrzostwa Polski PUKT
Open Traditional Karate-Do World Cup
Mistrzostwa Świata WTKF w Brazylii
Puchar Europy ITKF w Słowenii
Mistrzostwa Świata ITKF w Słowenii

Za złoty medal zawodnicy otrzymywali 8 punktów, za srebrny 6 punktów, za brązowy 4 punkty. Za medal w Brazylii liczyły się dodatkowo 2 punkty.

Najlepsi zawodnicy oprócz statuetek i wyróżnień otrzymali również czeki, które mogą wykorzystać na aktywności Polskiej Unii Karate Tradycyjnego.

Wyniki przedstawiają się następująco:

Najlepszą zawodniczką w kategorii kadet została Daria Dolna z KKT Płock
Najlepszym zawodnikiem w kategorii kadet został Jan Janusz z AKT Niepołomice
Najlepszą zawodniczką w kategorii junior została Oliwia Milanowska z Akademii Sportu Chikara Rzeszów
Najlepszym zawodnikiem w kategorii junior został Wiktor Janusz z AKT Niepołomice
Najlepszą zawodniczką w kategorii młodzieżowiec została Joanna Łyżwińska z AKT Niepołomice
Najlepszym zawodnikiem w kategorii młodzieżowiec został Jan Szelągowski z MKKT Nikobushi
Najlepszą zawodniczką w kategorii senior została Paulina Tutka z KKT Chidori
Najlepszym zawodnikiem w kategorii senior został Wiktor Staszak z AKT Niepołomice

Przyznaliśmy też wyróżnienia specjalne dla kilku zawodników.

Statuetkę za osiągnięcie roku w kategorii młodzieżowiec otrzymała Patrycja Niewiadomska z KKT Kumade za zdobycie podwójnego mistrzostwa świata w kumite indywidualnym w kategorii młodzieżowiec (podczas Mistrzostw Świata WTKF w Brazylii i Mistrzostwa Świata ITKF w Słowenii).

Statuetkę za osiągnięcie roku w kategorii senior otrzymał Paweł Tomasik z AKT Niepołomice za zdobycie podwójnego mistrzostwa świata w kumite indywidualnym w kategorii senior (podczas Mistrzostw Świata WTKF w Brazylii i Mistrzostwa Świata ITKF w Słowenii).

Z kolei tytuł Drużyny Roku 2022 otrzymała ekipa w składzie: Paweł Tomasik (AKT Niepołomice), Wiktor Staszak (AKT Niepołomice), Arsenij Karpow (UKS Pomerania Szczecin), Kamil Bury (KKT Chidori).

Po zakończeniu części oficjalnej zaprosiliśmy wszystkich uczestników na japoński spektakl „Przepis na Cohena”.

Przeczytaj również…

ITKF Master Course we Francji

ITKF Master Course we Francji

11-osobowa ekipa sędziów Polskiej Unii Karate Tradycyjnego wzięła udział ITKF Master Course, który odbył się od 9 do...

Gasshuku 2024

Gasshuku 2024

Zapraszamy do udziału w letnim Gasshuku – międzynarodowym zgrupowaniu karate tradycyjnego – organizowanym przez Polską...