Wyniki III Open Traditional Karate-Do World Cup

dodano 06/09/2024

III Open Traditional Karate-Do World Cup przeszedł do historii. 8 i 9 czerwca 2024 w Puławach wystartowało ponad 600 zawodników. Na imprezie gościliśmy przedstawicieli Argentyny, Armenii, Macedonii, Litwy, Rumunii, Niemiec, Norwegii, Szwajcarii oraz Polski.

Patronat Honorowy nad III Open Traditional Karate-Do World Cup objął Władysław Kosiniak-Kamysz – Wicepremier, Minister Obrony Narodowej.

Przed oficjalnym rozpoczęciem zmagań, w piątkowy wieczór, odbył się międzynarodowy trening poprowadzony przez senseia Justo Gomeza z Argentyny. Blisko 150 uczestników miało okazję doskonalić swoje umiejętności pod okiem mistrza i przygotować się do sobotnich i niedzielnych startów.

Specjalnymi gośćmi Pucharu Świata byli m.in.:
Włodzimierz Kwieciński – Prezydent World Traditional Karate-Do Federation wraz z małżonką Jadwigą Kwiecińską
Justo Gomez z Argentyny, dyrektor Techniczny ITKF Global, legenda karate tradycyjnego, wielokrotny mistrz świata w karate tradycyjnym
Vencislav Nedev z Macedonii, legenda karate tradycyjne, pionier karate tradycyjnego w Macedonii
Dejan Nedev, prezydent macedońskiej federacji karate, wielokrotny mistrz karate tradycyjnego
Suren Matevosyan, prezydent armeńskiej federacji z Armenii
Rytis Bublevičius, prezydent Litewskiej Federacji Karate Tradycyjnego
płk Krzysztof Jewgiejuk – Przewodniczący Konwentu Dziekanów Korpusu Oficerów Zawodowych
Paweł Janusz – Prezes Polskiej Unii Karate Tradycyjnego

Pierwszego dnia rywalizowali kadeci, juniorzy, młodzieżowcy i seniorzy, natomiast drugi dzień należał do najmłodszych zawodników w czterech kategoriach wiekowych. Poziom zawodów był niezwykle wysoki, a walki niezwykle zacięte.

Punktem kulminacyjnym rozgrywek było oficjalne rozpoczęcie III Open Traditional Karate-Do World Cup, zaplanowane na sobotni wieczór. Uroczystość uświetnił występ Orkiestry Wojskowej w Dęblinie. Mogliśmy też obejrzeć pokaz akrobatyki oraz pokaz w wykonaniu uczniów Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych im. Powstania Zamojskiego w Zamościu.

W generalnej klasyfikacji klubowej zwyciężyła Akademia Karate Tradycyjnego Kraków-Niepołomice zdobywając 140 punktów. Drugie miejsce wywalczyła ekipa z Armenii z liczbą 47 punktów. Na trzecim miejscu uplasował się Klub Karate Tradycyjnego Chidori (45 punktów).

Natomiast najlepszym zawodnikiem turnieju w kategorii kadet-junior został Wojciech Wroński z Łódzkiego Klubu Karate Tradycyjnego. W kategorii młodzieżowiec-senior bezkonkurencyjny był Paweł Tomasik z Akademii Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków.

Wydarzenie było adresowane do klubów karate tradycyjnego z całego świata. Wierzymy, że starty dostarczyły zawodnikom niezapomnianych sportowych wrażeń i dobrego treningu.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi wynikami zawodów.

Wyniki Open Traditional Karate-Do World Cup 2024

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom zmagań. Szczególne podziękowania kierujemy do zawodników z odległych zakątków świata, którzy podjęli wyzwanie organizacyjne i finansowe, aby wziąć udział w Pucharze Świata.

Organizatorzy zadbali o każdy szczegół, aby zapewnić zawodnikom i kibicom niezapomniane wrażenia. System PUKT umożliwił sprawne i profesjonalne przeprowadzenie Pucharu Świata, a na stronie live.pukt.pl można było śledzić na bieżąco harmonogram i wyniki konkurencji.

Organizatorami imprezy byli: Polska Unia Karate Tradycyjnego, Puławska Akademia Karate Tradycyjnego, Akademia Karate Daniela Iwanka, Klub Karate Tradycyjnego Chidori.

Wydarzenie nie byłoby możliwe do przeprowadzenia bez wsparcia wielu osób i instytucji, którym organizatorzy składają serdeczne podziękowania. III Open Traditional Karate-Do World Cup wsparli:
– Sędziowie Polskiej Unii Karate Tradycyjnego
– Sztab organizacyjny turnieju
– Miasto Puławy
– Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego
– TVP 3 Lublin

Przeczytaj również…

Gasshuku 2024

Gasshuku 2024

Zapraszamy do udziału w letnim Gasshuku – międzynarodowym zgrupowaniu karate tradycyjnego – organizowanym przez Polską...