Wyniki Mistrzostw Polski 2022

dodano 06/13/2022

11 i 12 czerwca 2022 rozegraliśmy Mistrzostwa Polski Polskiej Unii Karate Tradycyjnego w kategoriach: dzieci, juniorów młodszych, juniorów, młodzieżowców, seniorów, weteranów i mastersów. Hala Widowiskowo-Sportowa Globus w Lublinie w obu dniach zawodów zgromadziła 700 zawodników.

Pierwszego dnia na 6 matach rywalizowali najstarsi zawodnicy. Drugi dzień należał do najmłodszych. Pół tysiąca maluchów startowało przez kilka godzin na 7 planszach.

Duże brawa dla wszystkich startujących. Hala Globus przez dwa dni była miejscem wielu zaciętych pojedynków, widowiskowych akcji, hartu ducha i dużej woli zwycięstwa.

W klasyfikacji generalnej zwyciężyła Akademia Karate Tradycyjnego Kraków-Niepołomice zdobywając 244 punkty. Puchar za drugie miejsce powędrował do Klubu Karate Tradycyjnego Chidori (74 punkty). Na trzecim miejscu uplasowała się Akademia Sportu Chikara (70 punktów).

Szczegółowe wyniki dostępne są poniżej:

Po pierwszym dniu zawodów uczestnicy wzięli udział w przemarszu po centrum Lublina. Pokaz technik karate wykonany przez kilkuset karateków na schodach lubelskiego zamku zrobił niesamowite wrażenie. Potem karatecy prowadzeni przez bębniarza przeszli na Plac Litewski, gdzie wspólnie wykonali kata heian shodan.

Dziękujemy sędziom Polskiej Unii Karate Tradycyjnego, z sędzią głównym Anną Kulczyńską na czele, za wielogodzinną pracę, zaangażowanie i skupienie na macie.

Duże brawa dla organizatorów i gospodarzy mistrzostw – Akademii Daniel Iwanek oraz Klub Karate Tradycyjnego Chidori za świetne przygotowanie zawodów. Nad całą organizacją czuwał Paweł Janusz, prezes Polskiej Unii Karate Tradycyjnego, który dzielił się inspiracją i dbałością o najdrobniejszy detal.

Dziękujemy klubom PUKT za liczny udział w mistrzostwach, a rodzicom zawodników za obecność, wsparcie i wierne kibicowanie swoim pociechom.

Na zawodach gościliśmy: Petera Grudniaka – prezesa EPRO Sp. z o.o. , Martę Niewczas 5 Dan – członka zarządu Polskiej Unii Karate Tradycyjnego, prof. Wojciecha Czarnego – Dyrektora Instytutu Nauk o Kulturze Fizycznej, Arkadiusza Nowaka – prezesa Fundacji Promocji i Rozwoju Sportu oraz Małgorzatę Gut – przedstawicielkę Kombucha Karate.

Mistrzostwa Polski Polskiej Unii Karate Tradycyjnego odbyły się pod Patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego. Patronat nad zawodami objął też Prezydent Miasta Lublin dr Krzysztof Żuk.

Patronat medialny nad turniejem objęli:
TVP 3 Lublin, Polskie Radio Lublin oraz lublin112.pl.

Mistrzostwa Polski wsparli:
– Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego
– Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie
– Epro sp. z o.o.
– Kombucha Karate
– „Szkoltex” Daniel Sochacki
– Medisept
– PSZCZÓŁKA FABRYKA CUKIERKÓW Sp. z o.o.

Dziękujemy Maciejowi Datce za obsługę fotograficzną. Już wkrótce obejrzymy pełną fotorelację z zawodów.

Do zobaczenia na kolejnych zawodach! Oss

Przeczytaj również…