Wyniki Mistrzostw Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym

dodano 09/14/2021

11 września 2021 w Zielonej Górze rozegraliśmy Mistrzostwa Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym.

Organizatorem wydarzenia była Polska Unia Karate Tradycyjnego oraz Akademia Budo i Rozwoju Osobowości z Zielonej Góry. W zawodach wzięło udział 300 młodych zawodników z 25 klubów Polskiej Unii Karate Tradycyjnego.

Karatecy rywalizowali na 6 matach w kata, kumite, kata drużynowym oraz enbu. Zawody trwały od godz. 9.00 do 18.00. Przeprowadziliśmy w sumie 81 konkurencji. Zawodnicy startowali indywidualnie i drużynowo. W konkurencjach drużynowych wystartowało aż 80 drużyn.

Mimo że zawody już minęły, ciągle mam wrażenie jakby jeszcze trwały. To był wspaniały czas, pełen emocji i sportowej rywalizacji dla naszych najmłodszych karateków. Jestem dumny i bardzo szczęśliwy, że byliśmy gospodarzem i razem z ABiRO-family mogliśmy pokazać tradycję naszego miasta i województwa. Zrobiliśmy to z myślą o dzieciach, bo najważniejszy jest człowiek! – skomentował Dariusz Hejduk, prezes Akademii Budo i Rozwoju Osobowości, gospodarz mistrzostw.

Bardzo dziękuję Darkowi Hejdukowi i całemu teamowi ABiRO za świetną organizację imprezy. To duży wkład i wysiłek, dlatego bardzo się cieszę, że w Polskiej Unii Karate Tradycyjnego są tak prężnie działające kluby. Dzięki takim osobom, jestem spokojny o przyszłość karate w naszym kraju – stwierdził Paweł Janusz, prezes Polskiej Unii Karate Tradycyjnego.

Serdecznie gratulujemy wszystkim młodym zawodnikom startu w Mistrzostwach Polski!

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi wynikami.

Wyniki Mistrzostw Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym.

Przeczytaj również…

Wyniki Mistrzostw Polski 2024

Wyniki Mistrzostw Polski 2024

Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym – Łódź 2024 przeszły do historii! Sport Arena Łódź zgromadziła 714 zawodników...

Wyjazd na Okinawę

Wyjazd na Okinawę

Zapraszamy na wyjazd do Japonii na wyspę Okinawa, na której odbędzie się II Światowy Turniej Karate Tradycyjnego -...