Wyniki Mistrzostw Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym

dodano 09/14/2021

11 września 2021 w Zielonej Górze rozegraliśmy Mistrzostwa Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym.

Organizatorem wydarzenia była Polska Unia Karate Tradycyjnego oraz Akademia Budo i Rozwoju Osobowości z Zielonej Góry. W zawodach wzięło udział 300 młodych zawodników z 25 klubów Polskiej Unii Karate Tradycyjnego.

Karatecy rywalizowali na 6 matach w kata, kumite, kata drużynowym oraz enbu. Zawody trwały od godz. 9.00 do 18.00. Przeprowadziliśmy w sumie 81 konkurencji. Zawodnicy startowali indywidualnie i drużynowo. W konkurencjach drużynowych wystartowało aż 80 drużyn.

Mimo że zawody już minęły, ciągle mam wrażenie jakby jeszcze trwały. To był wspaniały czas, pełen emocji i sportowej rywalizacji dla naszych najmłodszych karateków. Jestem dumny i bardzo szczęśliwy, że byliśmy gospodarzem i razem z ABiRO-family mogliśmy pokazać tradycję naszego miasta i województwa. Zrobiliśmy to z myślą o dzieciach, bo najważniejszy jest człowiek! – skomentował Dariusz Hejduk, prezes Akademii Budo i Rozwoju Osobowości, gospodarz mistrzostw.

Bardzo dziękuję Darkowi Hejdukowi i całemu teamowi ABiRO za świetną organizację imprezy. To duży wkład i wysiłek, dlatego bardzo się cieszę, że w Polskiej Unii Karate Tradycyjnego są tak prężnie działające kluby. Dzięki takim osobom, jestem spokojny o przyszłość karate w naszym kraju – stwierdził Paweł Janusz, prezes Polskiej Unii Karate Tradycyjnego.

Serdecznie gratulujemy wszystkim młodym zawodnikom startu w Mistrzostwach Polski!

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi wynikami.

Wyniki Mistrzostw Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym.

Przeczytaj również…

Mistrzostwa Europy za nami

Mistrzostwa Europy za nami

35. Mistrzostwa Europy w Karate Tradycyjnym przeszły do historii! Polska Reprezentacja spisała się w Portugalii...