Wyniki Open Traditional Karate-Do World Cup 2022

dodano 06/01/2022

27 i 28 maja 2022 we Wrocławiu rozegraliśmy pierwszy Open Traditional Karate-Do World Cup w kategoriach: dzieci, juniorów, młodzieżowców, seniorów, weteranów i mastersów.

W zawodach wystartowało 600 zawodników z 35 klubów. Do Wrocławia zjechali karatecy z kilku krajów z: Armenii, Argentyny, Peru, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Chorwacji i Polski. Najliczniejszą grupę z zagranicy stanowili zawodnicy z Armenii.

Na zawodach gościliśmy senseia Justo Gomeza 7 Dan z Argentyny oraz senseia Włodzimierza Kwiecińskiego 9 Dan, prezydenta World Traditional Karate-Do Federation.

Tuż przed rozpoczęciem startów sensei Justo Gomez wraz z Pawłem Januszem, prezesem Polskiej Unii Karate Tradycyjnego poprowadzili krótki trening, by rozgrzać i zmotywować zawodników do walki.
Pierwszego dnia na 4 matach przez 10 godzin rywalizowali starsi zawodnicy. Drugi dzień zawodów należał do najmłodszych karateków.

W generalnej klasyfikacji klubowej zwyciężyła Akademia Karate Tradycyjnego-Niepołomice Kraków zdobywając podczas zawodów 215 punktów. Drugie miejsce przypadło reprezentantom Armenii, którzy wywalczyli 125 punktów. Na trzecim miejscu z liczbą punktów 52 uplasowała się Akademia Sportu Chikara w Rzeszowie, a tuż za nią Akademia Budo i Rozwoju Osobowości z Zielonej Góry z wynikiem 48 punktów.

Wydarzenie było adresowane głównie do klubów karate tradycyjnego z całego świata. Wierzymy, że starty dostarczyły zawodnikom niezapomnianych sportowych wrażeń i dobrego treningu.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim, którzy wzięli udział w naszych zmaganiach, szczególnie zawodnikom z dalekich zakątków świata, którzy podjęli trud organizacyjny i finansowy, by wziąć udział w zawodach.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi wynikami zawodów.

Wyniki Open Traditional Karate-Do World Cup 2022

Wydarzenie wsparli finansowo Województwo Dolnośląskie oraz Kombucha Karate.

Patronat Honorowy nad zawodami objął Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Dziękujemy za świetne zdjęcia niezawodnemu Maciejowi Datce.

Przeczytaj również…

Kurs Mistrzowski w Lublinie

Kurs Mistrzowski w Lublinie

9 i 10 lutego 2024 w Lublinie odbył się Kurs Mistrzowski poprowadzony przez senseia Włodzimierza Kwiecińskiego 9 Dan,...