Za nami zgrupowanie kadry PUKT

dodano 08/18/2020

Od 8 do 11 sierpnia w Europejskim Centrum Budo – Dojo Stara Wieś odbyło się pierwsze historyczne zgrupowanie kadry seniorów, młodzieżowców, juniorów i juniorów młodszych Polskiej Unii Karate Tradycyjnego.

W treningach uczestniczyło blisko 100 zawodników z 22 klubów w Polsce.

Kadrowicze trenowali pod okiem: Pawła Janusza, Łukasza Wójcika, Anny Kulczyńskiej i Daniela Iwanka – bardzo doświadczonych trenerów i multimedalistów mistrzostw Polski, Europy i świata, którzy stawali na podium najważniejszych krajowych i międzynarodowych zawodów w niemal każdej konkurencji.

I choć zgrupowanie trwało tylko 4 dni, program był bardzo intensywny. Kadrowicze uczestniczyli w 4 treningach dziennie, poczynając od porannego biegania w pobliskim lesie, po treningi kata i kumite w ciągu dnia, kończąc na wieczornych treningach siły, szybkości i koordynacji z wykorzystaniem sprzętu. Zawodnicy mieli też okazję uczestniczyć w zajęciach balansu.

Podsumowaniem zgrupowania był I Mistrzowski Turniej Kadry PUKT. Kadrowicze zmierzyli się w kata i kumite w swoich kategoriach wiekowych. Były widowiskowe akcje i pojedynki zakończone przed czasem. Na zwycięzców czekały statuetki i medale.

Zawodnicy mocno trenowali przez całe zgrupowanie. Mimo że treningi były naprawdę intensywne, nikt nie odpuszczał. Widać było duże zaangażowanie i chęć do ćwiczeń. Przy takiej ekipie ze spokojem patrzę w przyszłość – skomentował Paweł Janusz, trener kadry i prezes PUKT.

Każdy uczestnik kadry otrzymał też koszulkę Polskiej Unii Karate Tradycyjnego.

Zajęcia podczas kadry służą nie tylko rozwojowi fizycznemu, ale też nawiązywaniu wspólnych relacji z zawodnikami z innych klubów. Dzięki temu powstaje drużyna, która kolokwialnie mówiąc strzela do jednej bramki. Takie wsparcie niejednokrotnie pomaga podczas zawodów. Przy planszy mamy wtedy tych, którzy doskonale wiedzą jaką drogę przeszliśmy, by być w tym miejscu – podsumowała Anna Kulczyńska, trener kadry.

Miło nam poinformować, że w organizacji obozu sportowego w Dojo Stara Wieś wspomogła nas Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej, która została wybrana operatorem krajowym Programu Ministerstwa Sportu „Sportowe Wakacje+”. Dzięki dotacji z Ministerstwa Sportu budżet programu Fundacji „Sportowe wakacje z Fundacją LOTTO” wzrósł co pozwoliło na większe wsparcie dla klubów na zorganizowanie obozów sportowych dla dzieci i młodzieży.

https://www.fundacjalotto.pl/sportowe-wakacje/
https://www.gov.pl/web/sport

Wyniki I Mistrzowskiego Turnieju Kadry Polskiej Unii Karate Tradycyjnego:

Juniorzy młodsi

dziewczęta

 1. Julia Pogorzelska
 2. Zuzanna Mazur
 3. Oliwia Pękala i Oliwia Omilianowska

chłopcy

 1. Jakub Bąk
 2. Mikołaj Fiertak
 3. Wiktor Janusz i Patryk Kosek

Juniorzy

dziewczęta

 1. Joanna Łyżwińska
 2. Zuzanna Wiśniak
 3. Patrycja Niewiadomska i Karina Błaszczuk

chłopcy

 1. Jan Szelągowski
 2. Jakub Pasztaleniec
 3. Jakub Hurba i Dawid Nowak

Seniorzy

kobiety

 1. Agnieszka Sajdutka
 2. Katarzyna Goch
 3. Natalia Janusz i Wioletta Szerafin

mężczyźni

 1. Paweł Tomasik
 2. Jakub Obiala
 3. Wiktor Staszak i Jan Bednarz

Przeczytaj również…

Wyniki Mistrzostw Polski 2024

Wyniki Mistrzostw Polski 2024

Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym – Łódź 2024 przeszły do historii! Sport Arena Łódź zgromadziła 714 zawodników...