Zgrupowanie i turniej Ararat Cup w Armenii

dodano 05/16/2023

14-osobowa reprezentacja Polskiej Unii Karate Tradycyjnego przebywała na początku maja w Armenii, gdzie odbywało się międzynarodowe zgrupowanie karate tradycyjnego oraz turniej Ararat Cup.

Zgrupowanie w Erywaniu poprowadzili sensei Włodzimierz Kwieciński 9 Dan oraz sensei Justo Gomez 7 Dan (Argentyna). Przez dwa dni prowadzili oni szkolenie dla kilkuset karateków. Podsumowaniem treningów był turniej Ararat Cup, w którym wystartowało dwóch zawodników PUKT – Wiktor Janusz oraz Jan Janusz. Obaj zaprezentowali się bardzo dobrze, zdobywając najwyższe miejsca na podium. Wiktor wywalczył 1 miejsce w kata i kumite. Jego brat Janek 2 miejsce w kata i kumite. Gratulujemy!


Na zawodach był obecny przedstawiciel Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Erywaniu – Konsul RP Jarosław Strycharski.

Karatecy Polskiej Unii Karate Tradycyjnego mieli też 2 dni na zwiedzanie pięknych zakątków Armenii. Spacerowali po centrum Erywania, wybrali się też nad ogromne jezioro Sewan (największe w Armenii), gdzie znajduje się klasztor Sewanawank i bazaltowe skały, wyglądające jak ogromne organy. Zwiedzili również świątynie Garni i skalny klasztor Geghard. Kompleks składa się z głównego kościoła oraz licznych mniejszych świątyń, kaplic, ołtarzy oraz grobowców wykutych w skale. Zabytki położone w przecudnej okolicy robią niesamowite wrażenie. Czas spędzony w Armenii z pewnością na długo zapadnie w pamięć uczestnikom wyjazdu.

Przeczytaj również…

Zgrupowanie kadry dzieci

Zgrupowanie kadry dzieci

Od 19 do 23 sierpnia 2024 w Dojo Stara Wieś odbędzie się zgrupowanie kadry Polskiej Unii Karate Tradycyjnego w...