Zgrupowanie kadry dzieci za nami

dodano 08/20/2023

Od 16 do 19 sierpnia 2023 w Europejskim Centrum Budo – Dojo Stara Wieś trwało zgrupowanie kadry dzieci Polskiej Unii Karate Tradycyjnego.

Blisko 100 najmłodszych zawodników z kilkunastu klubów w Polsce przez 4 dni mocno trenowało, szlifując formę pod okiem doświadczonych instruktorów.

Treningi i opiekę w czasie zgrupowania pełnili multimedaliści mistrzostw Polski, Europy i świata: Tomasz Jończyk 5 Dan, Paweł Kasperkiewicz 5 Dan, Paweł Karpow 3 Dan, Marek Bury 3 Dan, Kamil Bury 3 Dan, Paulina Tutka 2 Dan i Joanna Łyżwińska 1 Dan.

Gościnnie w czasie zgrupowania trening dla najmłodszych zawodników poprowadził sensei Justo Gomez 7 Dan z Argentyny – wielokrotny mistrz świata w kumite, jeden z najbardziej utytułowanych zawodników karate tradycyjnego na świecie.

Zgrupowanie było jednym z etapów przygotowań młodych karateków do startów w międzynarodowych imprezach – Open Traditional Karate-Do World Cup (30 września 2023, Lublin), w turnieju w Egipcie – Africa Children Festival (14 września 2023) oraz w międzynarodowym turnieju w Portugalii (październik 2023).

Przeczytaj również…