Zgrupowanie kadry dzieci

dodano 08/25/2020

Od 17 do 20 sierpnia w Europejskim Centrum Budo – Dojo Stara Wieś zorganizowaliśmy kolejne zgrupowanie kadry PUKT, tym razem w kategorii dzieci.

Do Starej Wsi zawitało blisko stu młodych zawodników. Połowa z nich przyjechała do Dojo po raz pierwszy w życiu.
Dzieci trenowały 3 razy dziennie. Poranki rozpoczynały się od rozruchu – w terenie bądź w Dojo, w zależności od pogody. Potem odbywały się jeszcze dwa treningi.

Zgrupowanie było przeznaczone dla wszystkich stopni zaawansowania – od żółtego do brązowego pasa. Najmłodsi poznali ruchy kitei. Ci, którzy już je znali, mieli okazję popracować nad formą.To było nasze pierwsze zgrupowanie.

Dzieci chciały trenować, starały się, nawet jeśli nie zawsze wychodziły im trudniejsze elementy – skomentował Michał Janusz, trener kadry dzieci.

Podsumowaniem treningów był Turniej Mistrzowski Kadry PUKT. – Naszym celem było ponowne obudzenie w dzieciach chęci rywalizacji. Chcieliśmy, żeby po półrocznej przerwie wywołanej pandemią, znowu zaczęły się oswajać z emocjami, które towarzyszą startom na macie – dodaje Michał Janusz. Na zwycięzców turnieju czekały statuetki i medale.

Dla większości zgrupowanie było też okazją do poznawania senseiów z innych klubów i treningu z nowymi osobami. Oprócz treningów młodzi karatecy bawili się na dyskotece, piekli kiełbaski na ognisku, spacerowali też po pobliskim lesie, gdzie senseiowie pokazali im trasę, po której zwykle biegają seniorzy i młodzieżowcy podczas swoich zgrupowań.

Wychowując młode pokolenia mamy pozytywny wpływ na rozwój dzieci, co przekłada się nie tylko na ich przyszłość, ale też całego społeczeństwa – przyznaje Daniel Iwanek, trener kadry dzieci.

Wszyscy uczestnicy otrzymali koszulki Polskiej Unii Karate Tradycyjnego. Każde dziecko wróciło też do domu z medalem za udział w zgrupowaniu kadry.

Wyniki Turnieju Mistrzowskiego Kadry PUKT:

Grupa , A, B 9-7 kyu, dziewczęta

 1. Zuzanna Matoga
 2. Krytian Broda
 3. Amelia Miednik i Rozalia Mazela

Grupa C, D 9-7 kyu

 1. Alicja Faszczowa
 2. Igor Jachymek
 3. Vaclav Bystroń i Krzysztof Tułecki

Grupa B 6-5 kyu

 1. Mikołaj Janusz
 2. Kryspin Sozański
 3. Maciej Lach i Zofia Fiertak

Grupa C, D 6-4 kyu, dziewczęta

 1. Gabriela Kiszka
 2. Milena Frątczak
 3. Justyna Jończy i Hanna Janusz

Grupa C, D 6-4 kyu, chłopcy

 1. Bartosz Datka
 2. Franciszek Fiertak
 3. Miłosz Wojtczak i Szymon Kędracki

Grupa C, D 3-1 kyu, chłopcy

 1. Szymon Mołdach
 2. Mikołaj Kisiel
 3. Kacper Kiczak i Gabriel Frątczak

Grupa C, D 3-1 kyu, dziewczęta

 1. Kinga Jaworek
 2. Emilia Pacławska
 3. Natalia Najs i Aleksandra Nalepa

Przeczytaj również…

Wyniki Mistrzostw Polski 2024

Wyniki Mistrzostw Polski 2024

Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym – Łódź 2024 przeszły do historii! Sport Arena Łódź zgromadziła 714 zawodników...