Kurs Mistrzowski i Kurs Sędziowski za nami

dodano 03/09/2021

Od 5 do 7 marca 2021 w Europejskim Centrum Budo – Dojo Stara Wieś trwał Kurs Mistrzowski i Kurs Sędziowski Polskiej Unii Karate Tradycyjnego.

W szkoleniu uczestniczyło 120 osób: sędziowie, instruktorzy, zawodnicy kadry i osoby przygotowujące się do egzaminów na stopnie mistrzowskie Dan.

Treningi odbywały się w dwóch grupach. Nad ekipą sędziów i kandydatów na sędziów czuwała sensei Anna Kulczyńska. Kurs w Dojo był kontynuacją wcześniejszych spotkań online, podczas których uczestnicy zgłębiali przepisy i gesty sędziowskie. Podczas zgrupowania główny nacisk był położony na praktykę sędziowania. Część osób przystąpiła do egzaminów na kolejne klasy sędziowskie.

Uczestnicy Kursu Mistrzowskiego trenowali pod okiem senseia Pawła Janusza i senseia Daniela Iwanka. Wśród uczestników byli głównie zawodnicy kadry oraz kandydaci do egzaminu na stopnie mistrzowskie Dan.

W sobotę podczas sparingów sędziowie praktykowali sędziowanie a zawodnicy testowali swoją formę, startując w kata i kumite.

W niedzielę, na zakończenie kursu, 22 osoby przystąpiły do egzaminów na stopnie mistrzowskie Dan. Egzaminatorem był sensei Włodzimierz Kwieciński 9 Dan, prezydent Międzynarodowej Federacji Karate Tradycyjnego. Z wynikami egzaminów można się zapoznać tutaj.

fot. Andrzej Różycki, U1.media

Przeczytaj również…

ITKF Master Course we Francji

ITKF Master Course we Francji

11-osobowa ekipa sędziów Polskiej Unii Karate Tradycyjnego wzięła udział ITKF Master Course, który odbył się od 9 do...

Gasshuku 2024

Gasshuku 2024

Zapraszamy do udziału w letnim Gasshuku – międzynarodowym zgrupowaniu karate tradycyjnego – organizowanym przez Polską...