Kurs Mistrzowski i Kurs Sędziowski za nami

dodano 03/09/2021

Od 5 do 7 marca 2021 w Europejskim Centrum Budo – Dojo Stara Wieś trwał Kurs Mistrzowski i Kurs Sędziowski Polskiej Unii Karate Tradycyjnego.

W szkoleniu uczestniczyło 120 osób: sędziowie, instruktorzy, zawodnicy kadry i osoby przygotowujące się do egzaminów na stopnie mistrzowskie Dan.

Treningi odbywały się w dwóch grupach. Nad ekipą sędziów i kandydatów na sędziów czuwała sensei Anna Kulczyńska. Kurs w Dojo był kontynuacją wcześniejszych spotkań online, podczas których uczestnicy zgłębiali przepisy i gesty sędziowskie. Podczas zgrupowania główny nacisk był położony na praktykę sędziowania. Część osób przystąpiła do egzaminów na kolejne klasy sędziowskie.

Uczestnicy Kursu Mistrzowskiego trenowali pod okiem senseia Pawła Janusza i senseia Daniela Iwanka. Wśród uczestników byli głównie zawodnicy kadry oraz kandydaci do egzaminu na stopnie mistrzowskie Dan.

W sobotę podczas sparingów sędziowie praktykowali sędziowanie a zawodnicy testowali swoją formę, startując w kata i kumite.

W niedzielę, na zakończenie kursu, 22 osoby przystąpiły do egzaminów na stopnie mistrzowskie Dan. Egzaminatorem był sensei Włodzimierz Kwieciński 9 Dan, prezydent Międzynarodowej Federacji Karate Tradycyjnego. Z wynikami egzaminów można się zapoznać tutaj.

fot. Andrzej Różycki, U1.media

Przeczytaj również…

ITKF World Cup w Grecji

ITKF World Cup w Grecji

Polska Unia Karate Tradycyjnego otrzymała zaproszenie na ITKF WORLD CUP “HIDETAKA NISHIYAMA” FOR ALL AGES”. Wydarzenie...

Zgrupowanie kadry dzieci za nami

Zgrupowanie kadry dzieci za nami

Od 16 do 19 sierpnia 2023 w Europejskim Centrum Budo – Dojo Stara Wieś trwało zgrupowanie kadry dzieci Polskiej Unii...