Mistrzostwa Polskiej Unii Karate Tradycyjnego

dodano 09/21/2020

Za nami pierwsze historyczne mistrzostwa Polskiej Unii Karate Tradycyjnego. 19 września we Wrocławiu podczas I Pucharu Polski PUKT oraz XIII Pucharu Mistrza, poświęconego pamięci Senseia Hidetaki Nishiyamy zmierzyli się seniorzy, młodzieżowcy, juniorzy i juniorzy młodsi z 24 klubów w Polsce.

215 startujących, 40 konkurencji – te liczby pokazują, że mimo przerwy wywołanej pandemią, zawodnicy byli głodni startów. Zaprezentowali naprawdę dobry poziom, za co – jak podkreślał podczas ceremonii otwarcia Łukasz Wójcik, gospodarz zawodów – należą się podziękowania zawodnikom za ich ciężką pracę, ale też trenerom i rodzicom, za poświęcony czas i wsparcie.

Cieszy nas duża ilość młodych zawodników, którzy wystartowali w Pucharze. Za nami trudny czas, niektórzy jeszcze na dobre nie rozpoczęli treningów, mimo to mogliśmy zobaczyć wiele widowiskowych pojedynków, bez kontuzji i mnóstwo akcji na wazari i ippon – skomentował Paweł Janusz, prezes Polskiej Unii Karate Tradycyjnego.

Zanim jednak na matach rozpoczęły się zmagania, zawodnicy i sędziowie wykonali wspólnie kitei, a sensei Paweł Janusz zagrzewał zawodników do walki podczas krótkiego treningu, bo jak zaznaczył – nawet najkrótszy trening ma zawsze sens.

Jako pierwsi startowali seniorzy. Dzięki temu juniorzy i juniorzy młodsi mieli okazję obserwować zmagania najbardziej bardziej doświadczonych karateków. Po raz pierwszy też przeprowadziliśmy zmagania w kategorii senior 35+. Zawodników i zawodniczki w tej grupie podzielono według stopni zaawansowania: 8-4 kyu oraz 3 kyu – Dan.

Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim sędziom za utrzymanie do końca dynamiki pracy, zaangażowanie i żywą współpracę. Dziękuję też komitetowi technicznemu – dzięki jego pracy zawody przebiegły sprawnie i zakończyły się w wyznaczonym czasie, pomimo dużej ilości konkurencji – przyznała Anna Kulczyńska, sędzia główny zawodów. – Szczególne podziękowania kieruję również do sędziego medycznego – Sergiusza Jóźwiaka za dbanie o bezpieczeństwo podczas walk. Jestem usatysfakcjonowana z przebiegu pierwszego, tak poważnego turnieju Polskiej Unii Karate Tradycyjnego – dodaje.

Podczas zawodów wręczyliśmy też certyfikaty World Traditional Karate-Do Federation osobom, które 15 sierpnia zdały egzamin na stopień mistrzowski Dan.

Gratulujemy zawodnikom udanych startów!

Poniżej prezentujemy wyniki:

I PUCHAR POLSKI POLSKIEJ UNII KARATE TRADYCYJNEGOXIII PUCHAR MISTRZA W KARATE TRADYCYJNYM19 WRZEŚNIA 2020, WROCŁAWWYNIKI:
JUNIOR MŁODSZY
kata indywidualne dziewcząt
I miejsce Pogorzelska Julia Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
II miejsce Milanowska Oliwia Akademia Sportu CHIKARA Rzeszów
III miejsce Pękala Oliwia Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
IV miejsce Wawszczyk Masza Mazowiecki Klub Karate Tradycyjnego NIKOBUSHI
kata indywidualne chłopców
I miejsce Fiertak Mikołaj Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
II miejsce Janusz Wiktor Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
III miejsce Zieliński Jan Łódzka Akademia Karate Tradycyjnego
IV miejsce Bąk Jakub Akademia Sportu CHIKARA Rzeszów
kumite indywidualne dziewcząt
I miejsce Milanowska Oliwia Akademia Sportu CHIKARA Rzeszów
II miejsce Pogorzelska Julia Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
III miejsce Bartkiewicz Patrycja UKS Pomerania-Szczecin
IV miejsce Pietrzykowska Aleksandra Klub Karate RONIN Głuchołazy
kumite indywidualne chłopców
I miejsce Janusz Wiktor Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
II miejsce Ryń Michał Zamojski Klub Karate Tradycyjnego
III miejsce Jędrzejczyk Dawid Akademia Sportu CHIKARA Rzeszów
IV miejsce Fiertak Mikołaj Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
JUNIOR
kata indywidualne dziewcząt
I miejsce Łyżwińska Joanna Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
II miejsce Serwatka Berenika Łódzka Akademia Karate Tradycyjnego
III miejsce Niewiadomska Patrycja Klub Karate Tradycyjnego KUMADE
IV miejsce Krause Rita Klub Karate Tradycyjnego KUMADE
kata indywidualne chłopców
I miejsce Szelągowski Jan Mazowiecki Klub Karate Tradycyjnego NIKOBUSHI
II miejsce Hopke Mikołaj Klub Karate Tradycyjnego KUMADE
III miejsce Pasztaleniec Jakub Klub Karate Tradycyjnego Chidori
IV miejsce Nowak Dawid Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
kumite indywidualne dziewcząt
I miejsce Niewiadomska Patrycja Klub Karate Tradycyjnego KUMADE
II miejsce Serwatka Berenika Łódzka Akademia Karate Tradycyjnego
III miejsce Sitarz Martyna Akademia Sportu CHIKARA Rzeszów
IV miejsce Zielińska Alicja Łódzka Akademia Karate Tradycyjnego
kumite indywidualne chłopców
I miejsce Szelągowski Jan Mazowiecki Klub Karate Tradycyjnego NIKOBUSHI
II miejsce Hurba Jakub Klub Karate Tradycyjnego Chidori
III miejsce Nowak Dawid Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
IV miejsce Pasztaleniec Jakub Klub Karate Tradycyjnego Chidori
fukugo dziewcząt
I miejsce Łyżwińska Joanna Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
II miejsce Niewiadomska Patrycja Klub Karate Tradycyjnego KUMADE
III miejsce Serwatka Berenika Łódzka Akademia Karate Tradycyjnego
III miejsce Zielińska Alicja Łódzka Akademia Karate Tradycyjnego
fukugo chłopców
I miejsce Szelągowski Jan Mazowiecki Klub Karate Tradycyjnego NIKOBUSHI
II miejsce Nowak Dawid Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
III miejsce Pasztaleniec Jakub Klub Karate Tradycyjnego Chidori
III miejsce Hurba Jakub Klub Karate Tradycyjnego Chidori
KONKURENCJE DRUŻYNOWE - JUNIOR MŁODSZY/JUNIOR
kata drużynowe dziewcząt
I miejsce Pogorzelska Julia, Łyżwińska Joanna, Pękala Oliwia Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
II miejsce Krause Rita, Liberacka Zofia, Kraszkiewicz Daria Klub Karate Tradycyjnego KUMADE
III miejsce Bartkiewicz Patrycja, Patan Aleksandra, Snopek Julia UKS Pomerania-Szczecin
kata drużynowe chłopców
I miejsce Nowak Dawid, Pawelec Jakub, Luberda Mieszko Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
II miejsce Bąk Jakub, Michno Sebastian, Skoczylas Jakub Akademia Sportu CHIKARA Rzeszów
III miejsce Janusz Wiktor, Kosek Patryk, Fiertak Mikołaj Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
kumite drużynowe dziewcząt
I miejsce Krause Wiktoria, Liberacka Zofia, Kraszkiewicz Daria, Niewiadomska Patrycja Klub Karate Tradycyjnego KUMADE
II miejsce Łyżwińska Joanna, Pogorzelska Julia, Pękala Oliwia, Datka Izabela Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
III miejsce Bartkiewicz Patrycja, Patan Aleksandra, Snopek Julia UKS Pomerania-Szczecin
kumite drużynowe chłopców
I miejsce Nowak Dawid, Pawelec Jakub, Kosek Patryk, Janusz Wiktor Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
II miejsce Ryń Szymon, Ryń Michał, Karwina Miłosz Zamojski Klub Karate Tradycyjnego
III miejsce Fiertak Mikołaj, Luberda Mieszko, Ropka Piotr, Suś Jakub Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
IV miejsce Bąk Jakub, Jędrzejczyk Dawid, Michno Sebastian, Skoczylas Jakub Akademia Sportu CHIKARA Rzeszów
enbu chłopiec/dziewczyna
I miejsce Pogorzelska Julia, Janusz Wiktor Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
II miejsce Milanowska Oliwia, Bąk Jakub Akademia Sportu CHIKARA Rzeszów
III miejsce Krause Rita, Hopke Mikołaj Klub Karate Tradycyjnego KUMADE
IV miejsce Sitarz Martyna, Michno Sebastian Akademia Sportu CHIKARA Rzeszów
enbu chłopiec/chłopiec
I miejsce Fiertak Mikołaj,Pawelec Jakub Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
II miejsce Bąk Jakub, Skoczylas Jakub Akademia Sportu CHIKARA Rzeszów
III miejsce Hurba Jakub, Pasztaleniec Jakub Klub Karate Tradycyjnego Chidori
IV miejsce Krupacki Wojciech, Pyzalski Wojciech Klub Karate Tradycyjnego KOBU Wrocław
MŁODZIEŻOWIEC
kata indywidualne kobiet
I miejsce Dumieńska Iga Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
II miejsce Szerafin Wioleta Zamojski Klub Karate Tradycyjnego
III miejsce Janusz Natalia Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
IV miejsce Bąk Daria Akademia Sportu CHIKARA Rzeszów
kata indywidualne mężczyzn
I miejsce Obiala Jakub Klub Karate Tradycyjnego KUMADE
II miejsce Wilkosz Arkadiusz Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
III miejsce Bednarz Jan Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
IV miejsce Woźniczka Łukasz UKS Pomerania-Szczecin
kumite indywidualne kobiet
I miejsce Dumieńska Iga Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
II miejsce Bąk Daria Akademia Sportu CHIKARA Rzeszów
III miejsce Serwatka Andżelika Łódzka Akademia Karate Tradycyjnego
IV miejsce Szerafin Wioleta Zamojski Klub Karate Tradycyjnego
kumite indywidualne mężczyzn
I miejsce Obiala Jakub Klub Karate Tradycyjnego KUMADE
II miejsce Horski Filip Akademia Sportu CHIKARA Rzeszów
III miejsce Wiśniak Daniel Dolnośląska Akademia Karate we Wrocławiu
IV miejsce Bednarz Jan Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
fukugo kobiet
I miejsce Dumieńska Iga Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
II miejsce Bąk Daria Akademia Sportu CHIKARA Rzeszów
III miejsce Serwatka Andżelika Łódzka Akademia Karate Tradycyjnego
III miejsce Szerafin Wioleta Zamojski Klub Karate Tradycyjnego
fukugo mężczyzn
I miejsce Obiala Jakub Klub Karate Tradycyjnego KUMADE
II miejsce Bednarz Jan Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
III miejsce Wilkosz Arkadiusz Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
SENIOR
kata indywidualne kobiet
I miejsce Sajdutka Agnieszka Akademia Sportu CHIKARA Rzeszów
II miejsce Goch Katarzyna Akademia Sportu CHIKARA Rzeszów
III miejsce Przewoźnik Paulina Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
kata indywidualne mężczyzn
I miejsce Staszak Wiktor Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
II miejsce Tomasik Paweł Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
III miejsce Sobiechowski Eryk Klub Karate Tradycyjnego KUMADE
IV miejsce Karpow Arsenij UKS Pomerania-Szczecin
kumite indywidualne kobiet
I miejsce Sajdutka Agnieszka Akademia Sportu CHIKARA Rzeszów
II miejsce Goch Katarzyna Akademia Sportu CHIKARA Rzeszów
III miejsce Sadowska Roksana Klub Karate Tradycyjnego KUMADE
kumite indywidualne mężczyzn
I miejsce Tomasik Paweł Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
II miejsce Bury Kamil Klub Karate Tradycyjnego Chidori
III miejsce Staszak Wiktor Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
IV miejsce Dzierżanowski Piotr Klub Karate Tradycyjnego KOBU Wrocław
fukugo kobiet
I miejsce Sajdutka Agnieszka Akademia Sportu CHIKARA Rzeszów
II miejsce Sadowska Roksana Klub Karate Tradycyjnego KUMADE
III miejsce Goch Katarzyna Akademia Sportu CHIKARA Rzeszów
fukugo mężczyzn
I miejsce Tomasik Paweł Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
II miejsce Staszak Wiktor Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
III miejsce Dzierżanowski Piotr Klub Karate Tradycyjnego KOBU Wrocław
III miejsce Bury Kamil Klub Karate Tradycyjnego Chidori
SENIOR 35+
kata indywidualne kobiet, 8-4 kyu
I miejsce Wiecha Monika Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
II miejsce Macioszek Sylwia Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
III miejsce Szustak-Szymańska Ewa Mazowiecki Klub Karate Tradycyjnego NIKOBUSHI
kata indywidualne kobiet, 3 kyu - Dan
I miejsce Mleko Anna Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
II miejsce Fiertak Marta Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
III miejsce Luberda Dorota Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
kata indywidualne mężczyzn, 8-4 kyu
I miejsce Wacek Grzegorz Akademia Sportu CHIKARA Rzeszów
II miejsce Pędzich Wiesław Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
III miejsce Daczyński Radosław Klub Karate Tradycyjnego KOBU Wrocław
IV miejsce Kaszkowiak Bartosz Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
kata indywidualne mężczyzn, 3 kyu - Dan
I miejsce Avramenko Valentyn Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
II miejsce Luberda Jerzy Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
III miejsce Sarzyński Adam Łódzka Akademia Karate Tradycyjnego
IV miejsce Jóźwiak Sergiusz Mazowiecki Klub Karate Tradycyjnego NIKOBUSHI
KONKURENCJE DRUŻYNOWE - MŁODZIEŻOWIEC/SENIOR
kata drużynowe kobiet
I miejsce Cieplińska Marta, Miszkurka Joanna, Sadowska Roksana Klub Karate Tradycyjnego KUMADE
II miejsce Dumieńska Iga, Janusz Natalia, Przewoźnik Paulina Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
kata drużynowe mężczyzn
I miejsce Staszak Wiktor, Tomasik Paweł, Bednarz Jan Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
II miejsce Hopke Mikołaj, Sobiechowski Eryk, Obiala Jakub Klub Karate Tradycyjnego KUMADE
III miejsce Avramenko Valentyn, Luberda Jerzy, Wilkosz Arkadiusz Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
kumite drużynowe kobiet
I miejsce Cieplińska Marta, Miszkurka Joanna, Sadowska Roksana Klub Karate Tradycyjnego KUMADE
II miejsce Dumieńska Iga, Janusz Natalia, Mleko Anna, Przewoźnik Paulina Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
III miejsce Sajdutka Agnieszka, Goch Katarzyna, Bąk Daria, Szpyrka Katarzyna Akademia Sportu CHIKARA Rzeszów
kumite drużynowe mężczyzn
I miejsce Staszak Wiktor, Tomasik Paweł, Wilkosz Arkadiusz, Bednarz Jan Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
II miejsce Luberda Jerzy, Ropka Łukasz, Wilkosz Arkadiusz, Avramenko Valentyn Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
III miejsce Hopke Mikołaj, Sobiechowski Eryk, Obiala Jakub Klub Karate Tradycyjnego KUMADE
enbu mężczyźna/kobieta
I miejsce Sajdutka Agnieszka, Ramot Piotr Akademia Sportu CHIKARA Rzeszów
II miejsce Janusz Natalia, Staszak Wiktor Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
III miejsce Dumieńska Iga, Tomasik Paweł Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
IV miejsce Przewoźnik Paulina, Bednarz Jan Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
enbu mężczyźna/mężczyzna
I miejsce Staszak Wiktor, Tomasik Paweł Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice
II miejsce Sobiechowski Eryk, Obiala Jakub Klub Karate Tradycyjnego KUMADE
III miejsce Bednarz Jan, Wilkosz Arkadiusz Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice

Przeczytaj również…

Harmonogram Pucharu Polski Dzieci

Harmonogram Pucharu Polski Dzieci

W związku z nowymi obostrzeniami ogłoszonymi 23 października 2020 przez Prezesa Rady Ministrów, od jutra tj. od 24...

Puchar Polski Dzieci 2020

Puchar Polski Dzieci 2020

24-25 października 2020 Puchar Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym  Data: 24 i 25 października 2020 r. Miejsce:...