Szkolili się na kursie sędziowskim i zgrupowaniu kadry

dodano 03/06/2023

Za nami intensywny weekend w Dojo Stara Wieś. Od 3 do 5 marca 2023 trwał Kurs sędziowski i zgrupowanie kadry PUKT.

W obu wydarzeniach wzięło udział w sumie 130 karateków. Gośćmi zgrupowania byli karatecy z Brazylii – sensei Paulo Afonso wraz z synami i zawodnikiem ze swojego klubu. Towarzyszył nam też Haruto Watanabe – karateka z Japonii.

To był dobrze przepracowany czas. Przez 3 dni zaliczyliśmy w sumie 13 godzin treningów i szkoleń. Poza omówieniem gestów sędziowskich, regulaminów zawodów, najważniejszych aspektów przy ocenianiu kata, kumite, enbu, fukugo. Kursanci uczyli się też wypełniania dokumentacji sędziowskiej i wypełniali krótkie testy sprawdzające ich wiedzę.

Był czas też na praktykę sędziowską podczas sparingów, w których brali udział zawodnicy kadry.

Nad szkoleniem czuwali najbardziej doświadczeni sędziowie PUKT, którzy przez 3 dni dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem. Program kursu skrupulatnie przygotowała komisja sędziowska, która funkcjonuje w PUKT od początku 2023 roku.

Podsumowaniem szkolenia były egzaminy sędziowskie, do których przystąpiła część osób. Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy zdali na kolejną klasę sędziowską.

Zawodnicy kadry nie tylko startowali w sparingach, ale też trenowali pod okiem senseia Pawła Janusza oraz senseia Paulo Afonso. Marcowe zgrupowanie kadry rozpoczęło sezon przygotowawczy do najważniejszych imprez tego roku – kwietniowych mistrzostw Polski oraz październikowych Mistrzostw Europy w Portugalii.

Przeczytaj również…

ITKF World Cup w Grecji

ITKF World Cup w Grecji

Polska Unia Karate Tradycyjnego otrzymała zaproszenie na ITKF WORLD CUP “HIDETAKA NISHIYAMA” FOR ALL AGES”. Wydarzenie...

Zgrupowanie kadry dzieci za nami

Zgrupowanie kadry dzieci za nami

Od 16 do 19 sierpnia 2023 w Europejskim Centrum Budo – Dojo Stara Wieś trwało zgrupowanie kadry dzieci Polskiej Unii...