Szkolili się na kursie sędziowskim i zgrupowaniu kadry

dodano 03/06/2023

Za nami intensywny weekend w Dojo Stara Wieś. Od 3 do 5 marca 2023 trwał Kurs sędziowski i zgrupowanie kadry PUKT.

W obu wydarzeniach wzięło udział w sumie 130 karateków. Gośćmi zgrupowania byli karatecy z Brazylii – sensei Paulo Afonso wraz z synami i zawodnikiem ze swojego klubu. Towarzyszył nam też Haruto Watanabe – karateka z Japonii.

To był dobrze przepracowany czas. Przez 3 dni zaliczyliśmy w sumie 13 godzin treningów i szkoleń. Poza omówieniem gestów sędziowskich, regulaminów zawodów, najważniejszych aspektów przy ocenianiu kata, kumite, enbu, fukugo. Kursanci uczyli się też wypełniania dokumentacji sędziowskiej i wypełniali krótkie testy sprawdzające ich wiedzę.

Był czas też na praktykę sędziowską podczas sparingów, w których brali udział zawodnicy kadry.

Nad szkoleniem czuwali najbardziej doświadczeni sędziowie PUKT, którzy przez 3 dni dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem. Program kursu skrupulatnie przygotowała komisja sędziowska, która funkcjonuje w PUKT od początku 2023 roku.

Podsumowaniem szkolenia były egzaminy sędziowskie, do których przystąpiła część osób. Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy zdali na kolejną klasę sędziowską.

Zawodnicy kadry nie tylko startowali w sparingach, ale też trenowali pod okiem senseia Pawła Janusza oraz senseia Paulo Afonso. Marcowe zgrupowanie kadry rozpoczęło sezon przygotowawczy do najważniejszych imprez tego roku – kwietniowych mistrzostw Polski oraz październikowych Mistrzostw Europy w Portugalii.

Przeczytaj również…

Wyniki Wratislavia Cup 2024

Wyniki Wratislavia Cup 2024

17. Międzynarodowy Turniej Wratislavia Cup 2024 zainaugurował tegoroczny sezon startowy Polskiej Unii Karate...

Delegacja WTKF i PUKT w Japonii

Delegacja WTKF i PUKT w Japonii

Delegacja World Traditional Karate-Do Federation i Polskiej Unii Karate Tradycyjnego, w skład której weszli...