3. Festiwal Karate-Do i Ogólnopolski Turniej Mikołajkowy

dodano 10/23/2023

2 grudnia 2023 w Krakowie odbędzie się 3. Festiwal Karate-Do dla Osób z Niepełnosprawnościami oraz Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej w Karate Tradycyjnym.

Organizatorem wydarzenia jest Polska Unia Karate Tradycyjnego, Akademia Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków oraz Fundacja Promocji I Rozwoju Sportu Proland-Sport.

Termin: 2 grudnia 2023
Miejsce: Hala 100-lecia KS Cracovia, Aleja Focha 40, 30-119 Kraków

Program:
godz. 9.00 Spotkania ze sportowcami z niepełnosprawnościami reprezentującymi różne dyscypliny sportowe (możliwość spróbowania różnych sportów i sztuk walki dla osób z niepełnosprawnościami)
godz. 11.00 Oficjalne rozpoczęcie
godz. 11.30 Festiwal dla osób z niepełnosprawnościami oraz Turniej Pierwszego Kroku
godz. 12.30 Turniej Główny – przeprowadzenie zawodów w konkurencjach indywidualnych

Festiwal Karate-Do będzie wyjątkowym spotkaniem ludzi z niepełnosprawnościami. Jego celem jest wsparcie w przekraczaniu barier i pokonywaniu własnych słabości. Chcemy przełamywać stereotypy i budować więzi społeczne oraz promować karate dla osób z niepełnosprawnościami.

Zależy nam na tym, aby sport był okazją do bycia razem, współpracy i aktywizacji osób z niepełnosprawnościami. Chcemy, by uczestnicy Festiwalu dobrze się bawili i jednocześnie odkrywali swoją wewnętrzną siłę – wyjaśnia Paweł Janusz, prezes Polskiej Unii Karate Tradycyjnego, który od wielu lat prowadzi treningi dla osób z niepełnosprawnościami i angażuje je do udziału w rozmaitych wyjazdach i wydarzeniach.

Oficjalne rozpoczęcie zaplanowaliśmy na godz. 11.00. Wcześniej jednak, od godz. 9.00 będzie możliwość spotkania się z osobami z niepełnosprawnościami i spróbowania z nimi różnych dyscyplin sportu. O godz. 11.30 rozpocznie się Festiwal Karate-Do. Udział w wydarzeniu będzie dostosowany do indywidualnych potrzeb i możliwości uczestniczących. Osoby chcące wziąć udział w typowej rywalizacji, będą mogły wystartować w konkurencji kata (do wyboru dowolne kata), a nawet w kata drużynowym. Będzie też opcja zaprezentowania indywidualnego pokazu (np. pokaz kata, pokaz uderzeń w packi itd.). Strój dowolny (można wystąpić np. w dresie bądź karatedze). W pokazach grupowych mogą uczestniczyć też zdrowe osoby (warunkiem jest udział min. jednej osoby z niepełnosprawnością). Pokaz powinien trwać maksymalnie 2 minuty. W pozostałych kwestiach nie ma ograniczeń – liczymy na kreatywność. Mile widziana muzyka i różne efekty.

Festiwal da szansę współzawodnictwa na takich samych zasadach jak w przypadku osób pełnosprawnym. Wysiłek, poświęcenie i duch rywalizacji przynoszą mnóstwo frajdy i pomagają w przełamywaniu słabości. Osoby niepełnosprawne potrzebują mobilizacji i wiary w to, że pomimo ograniczeń zdrowotnych, mogą realizować swoje pasje, rywalizować z innymi i spełniać marzenia.

O godz. 12.30 w głównej hali rozpoczną się rozgrywki w Ogólnopolskim Mikołajkowym Turnieju Karate Tradycyjnego.

Upominki
Na każdego uczestnika naszego wydarzenia czeka medal, dyplom oraz upominek od świętego Mikołaja.

Zgłoszenia na Festiwal Karate-Do: na maila biuro@pukt.pl. W zgłoszeniu prosimy zaznaczyć: ilość uczestników, rodzaj występu, czas trwania, np.: – grupa 3 karateków, pokaz kata, czas trwania: 1,5 minuty, bądź: 1 osoba, start w kata indywidualnym.

Zgłoszenia na Turniej Mikołajkowy odbywają się za pośrednictwem systemu PUKT.

Regulamin
Regulamin wydarzenia jest dostępny pod linkiem https://pukt.pl/wp-content/uploads/2023/11/Regulamin-Festiwal-Karate-Do-20232.pdf

Przeczytaj również…

Wyniki Wratislavia Cup 2024

Wyniki Wratislavia Cup 2024

17. Międzynarodowy Turniej Wratislavia Cup 2024 zainaugurował tegoroczny sezon startowy Polskiej Unii Karate...

Delegacja WTKF i PUKT w Japonii

Delegacja WTKF i PUKT w Japonii

Delegacja World Traditional Karate-Do Federation i Polskiej Unii Karate Tradycyjnego, w skład której weszli...